EHF Euro 2016: Różnica klas. Analiza meczu Polska – Chorwacja

Piłka ręczna

Reprezentacja Polski niestety nie zagra w półfinale EHF Euro 2016. Przesądziła o tym bardzo bolesna porażka z Chorwacją 23:37. Szczegółową analizę meczu przygotował ekspert Polsatu Sport Michał Skórski.

Obie drużyny środową konfrontację rozpoczęły bardzo nerwowo. W efekcie mnożyły się błędy w ataku, a że mniej ich było po stronie ekipy Żeljko Babića, to biało-czerwoni przegrywali szybko 0:3. Polacy przez blisko dziesięć minut nie zdołali zdobyć bramki. Prezentowaliśmy niemoc na połowie rywali. W efekcie nasi rywale utrzymywali kilkubramkową przewagę.

Polska - Chorwacja: Skrót meczu (WIDEO)

Wydawało się, że przerwa pozwoli biało-czerwonym ochłonąć, pozbyć się niepotrzebnych emocji i wrócić do gry. Tak się jednak nie stało. Egzekucja trwała dalej: w 47. minucie Polacy przegrywali już 13:30. W końcówce meczu Chorwaci kontrolowali sytuację, a zrywy biało-czerwonych nie były już w stanie przeszkodzić im w wywalczeniu awansu do najlepszej czwórki turnieju.

Ekspert Polsatu Sport Michał Skórski przyjrzał się dokładnie błędom, jakie popełniali nasi reprezentanci narażając się na zabójcze kontrataki Chorwatów, zwrócił uwagę na dobrą zmianę Rafała Glińskiego, a także zauważył różnicę w zaangażowaniu obu defensyw.

Całą analizę meczu Polska – Chorwacja zobacz w materiale wideo.

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów oraz materiały extra znajdziesz TUTAJ!