Kwiatkowski drugi w debiucie w grupie Sky

Michał Kwiatkowski zajął drugie miejsce w kolarskim Trofeo Pollenca na Majorce w swoim debiucie w brytyjskiej ekipie Sky. Wygrał Włoch Gianluca Brambilla, reprezentujący poprzedni zespół Polaka - Etixx-Quick Step.

Na mecie w Port de Andratx Brambilla wyprzedził o dwie sekundy 16-osobową grupę pościgową, na której czele finiszował Kwiatkowski. Trzeci był kolejny zawodnik Etixx Czech Zdenek Stybar.

Włoszczowska: Poza domem spędzam 250 dni w roku

Mistrz Polski Tomasz Marczyński, po raz pierwszy startujący w barwach belgijskiej drużyny Lotto Soudal, został sklasyfikowany na 59. pozycji, tracąc do zwycięzcy 4.03 min.

Dzień wcześniej w pierwszym z serii czterech jednodniowych wyścigów na Majorce debiutujący w ekipie Sky Michał Gołaś zajął 78. miejsce. Triumfował Niemiec Andre Greipel (Lotto Soudal).