Bundesliga: Asysta Piszczka i zwycięstwo BVB. Zacięty mecz w Bremie

Występujący w Borussii Dortmund Łukasz Piszczek zanotował asystę i w dużym stopniu przyczynił się do triumfu swojego zespołu nad FC Ingolstadt. W sobotę na niemieckich boiskach zwycięstwa odnosiły również ekipy Schalke 04 Gelsenkirchen oraz Bayeru Leverkusen. Dramatyczny przebieg miało spotkanie Werderu Brema z Herthą Berlin, które ostatecznie zakończyło się remisem 3:3

Borussia Dortmund traciła przed tą kolejka do prowadzącego Bayernu Monachium aż osiem punktów. Aby chociaż myśleć o pościgu za Bawarczykami, podopieczni Thomasa Tuchela musieli wygrywać wszystkie spotkania. W meczu na Signal Iduna Park, przeciętniak z Ingolstadt miał tylko dostarczyć trzy punkty ekipie z Dortmundu. Mimo przewagi, gospodarzom przez długi okres czasu, nie udało się otworzyć wyniku. W 77. minucie Łukasz Piszczek przeprowadził kapitalną akcję na skrzydle i precyzyjnym dośrodkowaniem obsłużył Pierre’a-Emericka Aubameyanga. W końcówce Gabończyk podwyższył na 2:0 i tym samym zapisał na swoim koncie bramkę numer 20 w tym sezonie Bundesligi.

Borussia Dortmund – FC Ingolstadt 2:0 (0:0)

Bramki: Aubameyang 77, 86

Obrońca VfB Stuttgart w Legii? Transfer o krok

Dużo bardziej emocjonujący przebieg miało spotkanie w Bremie, gdzie Werder podejmował trzecią w tabeli Herthę Berlin. Goście prowadzili już 2:0 oraz 3:1, jednak gospodarzom udało się podnieść i doprowadzić do wyrównania. Bohaterem Werderu został weteran niemieckich boisk Claudio Pizzaro, który strzelił dwa gole w przeciągu dwóch minut i to dzięki niemu punkt został w Bremie.

Werde Brema – Hertha Berlin 3:3 (0:2)

Bramki: Bartels 67, Pizzaro 75, 77 – Darida 29, Plattenhardt 41, Kalou 71