W niemieckich mediach ewidentnie czuć zadowolenie. Piątkowa nocy była szczęśliwa, ale równocześnie pełna zmartwień. Wydawało się, że protest Norwegów może zostać pozytywnie rozpatrzony przez EHF. Wówczas mecz Niemcy - Norwegia byłby powtórzony.

 

Norweskie media zaskoczone. „Związek podjął trudną decyzję”

 

„Norwegowie wycofali protest. Niemcy w finale!” - głosi na swojej stronie internetowej tabloid Bild. Niemieccy dziennikarze uważają, że decyzja EHF wcale nie musiała być korzystna dla reprezentacji Niemiec. - Norwegia wycofała swój protest i finał stał się niepodważalnym faktem. Komunikat został oficjalnie ogłoszony w sobotę przed południem przez norweską Federację Piłki Ręcznej za pośrednictwem strony internetowej. Dagur Sigurðsson i jego podopieczni mogą przestać się zamartwiać. Nie ma już żadnych przeszkód, żebyśmy wzięli udział w finale. Hiszpania już czeka! – możemy przeczytać w Bildzie.

 

Frankfurter Allgemeine Zeitung przyjął podobny front. Sprawozdawcy z internetowego wydania znanej niemieckiej gazety podkreślają, że decyzja Norwegów sprawiła ogromną ulgę. „Norwegia się opamiętała!” – piszą redaktorzy z Frankfurtu nad Menem. Dziennikarze dobitnie nawołują szczypiornistów do walki w finale. Norweska historia jest już za nami. Droga do finału jest wolna. Turniej w Polsce może być jeszcze bardziej udany. Czas na zemstę na Hiszpanach. Złoto jest w zasięgu – czytamy.