PlusLiga: Lotos wygrał z Effectorem

Siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk wygrali po ciekawej konfrontacji w Ergo Arenie z Effectorem Kielce 3:1. Poniedziałkowe starcie Indykpolu AZS Olsztyn z Jastrzębskim Węglem zakończy 15. kolejkę PlusLigi; transmisja meczu w Polsacie Sport.

Gospodarze, którzy w starciu z Effectorem musieli radzić sobie bez kontuzjowanego Mateusza Miki, poprawili sobie nastroje po porażce 0:3 z Asseco Resovią. W poprzedniej kolejce spotkań gdańszczanie nie grali - ich spotkanie z BBTS-em Bielsko-Biała przełożono na 18 marca - konfrontacja z ekipą z Kielc była więc pierwszym meczem podopiecznych Andrei Anastasiego w rundzie rewanżowej. Gospodarze byli faworytami tego meczu, zawodnicy Effectora w trzech poprzednich meczach ponieśli porażki, w bieżącym roku wywalczyli zaledwie jeden punkt - za przegrany 2:3 w poprzedniej kolejce mecz z PGE Skrą Bełchatów.

Asy Boćka ratują ZAKSĘ z opresji! (WIDEO)

Gdańszczanie wygrali zgodnie z planem, ale mecz z ambitnymi podopiecznymi Dariusza Daszkiewicza nie był dal nich łatwą przeprawą. W pierwszym secie kielczanie mieli przewagę jeszcze przy stanie 21:22 - prowadzenie dał im skuteczny atak Sławomira Jungiewicza. Gospodarze zdołali jednak opanować sytuację: blok Murphy Troya dał im piłkę setową (24:22), a ten sam zawodnik skutecznym atakiem zakończył seta.

W drugiej odsłonie gościom udało się wyrównać stan meczu. Set zakończył się rywalizacją na przewagi, w której klasę pokazał reprezentant Polski Mateusz Bieniek, który najpierw popisał się skutecznym atakiem (26:26), a w kolejnych akcjach popisał się dwoma asami serwisowymi, czym przypieczętował zwycięstwo swej drużyny. W trzecim secie wynik oscylował wokół remisu do stanu 21:21, w końcówce przewagę uzyskali podopieczni Andrei Anastasiego, a wynik tej partii na 25:23 ustalił Wojciech Grzyb. W czwartym secie w końcówce było już nieco mniej emocji. Błędy własne siatkarzy z Kielc zadecydowały o zwycięstwie Lotosu 25:19. MVP: Piotr Gacek.

Kolejkę zakończy poniedziałkowe spotkanie Indykpolu AZS Olsztyn z Jastrzębskim Węglem. Transmisja meczu w poniedziałek o godzinie 18.00 w Polsacie Sport.

Lotos Trefl Gdańsk - Effector Kielce 3:1 (25:23, 26:28, 25:23, 25:19)

Lotos Trefl: Marco Falaschi, Bartosz Gawryszewski (9), Wojciech Grzyb (9), Miłosz Hebda (20), Sebastian Schwarz (5), Murphy Troy (22)- Piotr Gacek (libero) - Mateusz Czunkiewicz, Kamil Dębski, Damian Schulz (8), Przemysław Stępień.

Effector: Mateusz Bieniek (10), Sławomir Jungiewicz (21), Michał Kędzierski (4), Jędrzej Maćkowiak (5), Sławomir Stolc (19), Igor Witiuk (3) - Damian Sobczak (libero) - Marcin Komenda, Szymon Biniek (libero).

Pozostałe wyniki meczów 15. kolejki:

2016-01-29: MKS Będzin - PGE Skra Bełchatów 0:3 (23:25, 19:25, 16:25)

2016-01-30: BBTS Bielsko-Biała - Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (19:25, 23:25, 25:27)
2016-01-30: Cerrad Czarni Radom - Łuczniczka Bydgoszcz 3:1 (25:22, 23:25, 28:26, 25:16)
2016-01-30: AZS Politechnika Warszawska - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (18:25, 24:26, 22:25)
2016-01-30: AZS Częstochowa - Cuprum Lubin 1:3 (18:25, 21:25, 25:20, 20:25)

Do rozegrania:

2016-02-01: Indykpol AZS Olsztyn - Jastrzębski Węgiel (18.00; transmisja - Polsat Sport).