Dookoła Walencji: Holendrzy dominują! Trzeci etap dla Groenewegena, Poels liderem

Holender Dylan Groenewegen (LottoNL-Jumbo) wygrał trzeci etap wyścigu kolarskiego Dookoła Walencji, z Sagunto do Alziry (173,5 km). Koszulkę lidera zachował jego rodak Wout Poels (Sky).

Groenewegen najszybciej finiszował z peletonu, wyprzedzając Francuza Nacera Bouhanniego (Cofidis) oraz Rosjanina Aleksandra Porsiewa (Katiusza). Najlepszy z Polaków, Bartłomiej Matysiak (CCC Sprandi Polkowice) zajął 15. miejsce.

Dookoła Dubaju: Rebellin dziewiąty na trzecim etapie

W czołówce klasyfikacji generalnej nic się nie zmieniło - Poels wyprzeda o 15 sekund Hiszpana Luisa Leona Sancheza oraz o 22 sekundy Włocha Diego Rosę (obaj Astana). Najwyżej sklasyfikowany zawodnik drużyny z Polkowic, Hiszpan Victor de la Parte jest 17. ze stratą 1.04.