Bundesliga: Świetna passa VfB Stuttgart, remis BVB. Cały mecz Tytonia i Piszczka

Przemysław Tytoń rozegrał całe spotkanie, a jego VfB Stuttgart wygrał z Eintrachtem Frankfurt 4:2. Była to już czwarta wygrana podopiecznych Jurgena Kramnego z rzędu w Bundeslidze! Zwycięstwa na boiskach Bundesligi odnosiły również Schalke, Ingolstadt oraz Mainz. 90 minut w barwach Borussi Dortmund zaliczył Łukasz Piszczek. Ekipa Polaka tylko zremisowała z Herthą Berlin.

Już czwarte kolejne zwycięstwo odnieśli piłkarze VfB Stuttgart, którzy pokonali na wyjeździe Eintracht Frankfurt 4:2. Przemysław Tytoń po raz kolejny zaliczył całe spotkanie. Polak już w pierwszej minucie popisał się wspaniała paradą. Przy bramkach nie miał za wiele do powiedzenia. Podopieczni Juergena Kramnego, po słabym początku sezonu wracają na właściwe tory. W 2016 roku nie ponieśli jeszcze porażki.

Eintracht Frankfurt – VfB Stuttgart 2:4 (0:2)
Bramki: Meier 52, Huszti 90 – Gentner 27, Didavi 45, Niedermeier 65, Kostić 76 (k)

Weidenfeller przedłużył kontrakt z Borussią

Boussia, aby zachować chociaż cień szansy na walkę z Bayernem Monachium, musi zdobywać komplet punktów w każdym spotkaniu. Na trudnym terenie w Berlinie podopieczni Thomasa Tuchela nie sprostali jednak dobrze grającej w tym sezonie ekipie Herthy. Punkt nie może cieszyć zawodników z Dortmundu. W razie wygranej Bayernu Monachium w meczu z Bayerem Leverkusen, przewaga Bawarczyków nad Borussią urośnie do dziesięciu punktów. Cieszyć może za to postawa Łukasza Piszczka, który widocznie przezwyciężył już swoje problemy i na stałe zagościł w pierwszym składzie BVB.

Hertha Berlin – Borussia Dortmund 0:0