Puchar Federacji: Linette przegrała ze Stephens

Magda Linette przegrała ze Sloane Stephens 2:6, 4:6 w pierwszym meczu Pucharu Federacji między Polską a Stanami Zjednoczonymi. Nasza zawodniczka prowadziła w drugim secie już 4:0, ale ostatecznie nie dała rady utrzymać korzystnego wyniku.

W pierwszym meczu Pucharu Federacji między Polską a Stanami Zjednoczonymi spotkały się Magda Linette i Sloane Stephes. Polka, choć bardzo utalentowana, nie była faworytką w starciu ze znacznie wyżej sklasyfikowaną zawodniczką, która zajmuje 25. miejsce w światowym rankingu. Obie tenisistki do tej pory mierzyły się jeden raz. W sierpniu ubiegłego roku Amerykanka pewnie wygrała, tracąc jedynie trzy gemy. Teraz miało być inaczej.

Dobra passa Kerber

Pierwszy set pokazał jednak, że będzie to trudne zadanie. Amerykanka górowała nad naszą zawodniczką i pewnie wygrała 6:2. Lepiej zaczęła Linette, która pokazała, że wcale nie taki diabeł straszny. Polka wygrała pierwszego gema i dodatkowo pobudziła się głośnym okrzykiem. Drugi, trzeci i czwarty gem - także. Było już tak pięknie i wydawało się, że Linette może przedłużyć mecz do trzeciego seta. Niestety, Stephens zrozumiała, że spotkanie wymyka się jej spod kontroli. Amerykanka wygrała sześć gemów z rzędu i zdobyła pierwszy punkt dla Stanów Zjednoczonych.