Ajax górą w De Klassieker! Piękne gole w Amsterdamie! (WIDEO)

Ajax Amsterdam pokonał Feyenoord Rotterdam 2:1 w De Klassieker. Niestety, Arkadiusz Milik oglądał triumf swoich kolegów z wysokości ławki rezerwowych. Dla podopiecznych Giovanniego van Bronckhorsta była to szósta ligowa porażka z rzędu!

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego oficjalnie pożegnano Johna Heitingę, który występował w barwach Ajaksu Amsterdam w latach 2001-2008 i 2015-2016. W międzyczasie grał m.in. w Atletico Madryt i Evertonie. W tym sezonie rozegrał zaledwie dwa mecze w Eredivisie i 1 lutego ogłosił koniec kariery.

Milik strzela gola PSV? Kopia jego trafienia ze Szkocją! (WIDEO)

Piłkarze Franka de Boera postarali się, żeby Heitinga i inni kibice długo zapamiętali ten dzień. Chociaż zaczęło się od trzęsienia ziemi, bo wynik otworzył Jens Toornstra. Goście cieszyli się z prowadzenia raptem osiem minut. Do remisu doprowadził Amin Younes, który urządził sobie prawdziwy slalom w polu karnym rywali.

Kolejny gol był jeszcze piękniejszy. W 65. minucie kropkę nad i postawił Riechedly Bazoer, który popisał się przepięknym strzałem zza pola karnego. Bramkarz nawet nie drgnął! W 68. minucie gospodarze powinni podwyższyć prowadzenie, ponieważ sędzia przyznał im rzut karny po faulu Kennetha Vermeera na Davy Klaassenie. Do "jedenastki" podszedł Nemanja Gudelj i pomylił się okrutnie! Piłka poszybowała wysoko nad bramką...

Ajax Amsterdam – Feyenoord Rotterdam 2:1 (1:1)

Bramki: Younes 21, Bazoer 65 - Toornstra 13

Skrót meczu Ajax Amsterdam - Feyenoord Rotterdam w załączonym materiale wideo.