Alpejski PŚ: Szwajcarka wygrała supergigant w Ga-Pa

Szwajcarska narciarka alpejska Lara Gut wygrała w Garmisch-Partenkirchen supergigant alpejskiego Pucharu Świata. Drugie miejsce zajęła Niemka Viktoria Rebensburg, a trzecie Amerykanka Lindsey Vonn, która w sobotę była najszybsza w zjeździe. Polki nie startowały.

Faworytką niedzielnych zawodów była Vonn, która dzień wcześniej zdeklasowała rywalki i odniosła 76. zwycięstwo w karierze. Tym razem popełniła jednak kilka błędów, zwłaszcza w dolnej części trasy i musiała się zadowolić miejscem na najniższym stopniu podium. Z Gut przegrała o 0,23 s, a z Rebensburg o 0,08.

Alpejski PŚ: Szwajcar wygrał supergigant w Jeongseon

Amerykanka utrzymała prowadzenie w klasyfikacji generalnej PŚ. Ma już jednak tylko 87 punktów przewagi nad Gut. Vonn prowadzi także w klasyfikacji supergiganta.

Gut odniosła siedemnaste zwycięstwo w zawodach pucharowych i pierwsze w supergigacie w sezonie 2015/16. W karierze ma osiem wygranych w tej konkurencji.

Wyniki:
1. Lara Gut (Szwajcaria) 1.20,51 2. Viktoria Rebensburg (Niemcy) 1.20,66 3. Lindsey Vonn (USA) 1.20,74 4. Tina Weirather (Liechtenstein) 1.21,22 5. Cornelia Huetter (Austria) 1.21,43 6. Kajsa Kling (Szwecja) 1.21,47 Klasyfikacja PŚ (po 25 z 41 zawodów): 1. Lindsey Vonn (USA) 1060 pkt 2. Lara Gut (Szwajcaria) 973 3. Viktoria Rebensburg (Niemcy) 820 4. Frida Hansdotter (Szwajcaria) 661 5. Tina Weirather (Liechtenstein) 619 6. Nina Loeseth (Norwegia) 541 Klasyfikacja supergiganta (po 4 zawodach): 1. Lindsey Vonn (USA) 360 pkt 2. Lara Gut (Szwajcaria) 261 3. Cornelia Huetter (Austria) 215