Dookoła Walencji: Zwycięstwo Holendra Wauta Poelsa

Holender Waut Poels z grupy Sky został zwycięzcą kolarskiego wyścigu Dookoła Walencji. Piąty, ostatni etap długości 120,6 km wygrał Belg Stijn Vandenbergh (Quick Step).

W niedzielę najlepszym z Polaków był Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice), sklasyfikowany na 12. pozycji w tym samym czasie co triumfator. Łukasz Owsian zajął 71. miejsce, a Leszek Pluciński 73. (obaj CCC Sprandi Polkowice).

Dookoła Dubaju: Kittel wygrał ostatni etap i cały wyścig

W klasyfikacji końcowej Poels z łącznym czasem 14:15.51 wyprzedził o 46 s Hiszpana Leona Sancheza (Astana) i trzeciego, rodaka Benata Intxaustiego (Sky) o 56 s.

Najwyżej w ekipie CCC - na 20. pozycji został sklasyfikowany Hiszpan Victor de la Parte ze stratą 2.40. Pozostali kolarze tej grupy nie znaleźli się w czołowej "50".