Powrót Grosickiego i remis Stade Rennes

W spotkaniu z Lille OSC Kamil Grosicki zagrał od pierwszej minuty. "Grosik" znalazł się w wyjściowej jedenastce Stade Rennes pierwszy raz od prawie dwóch miesięcy, a jego drużyna zremisowała 1:1

Po raz ostatni reprezentant naszego kraju znalazł się w podstawowym składzie Stade Rennes 11 grudnia ubiegłego roku w meczu z SM Caen (1:1). Wtedy jego zespół prowadził jeszcze Philippe Montanier. Rolland Courbis, który jest trenerem "Czerwono-Czarnych" od 20 stycznia bieżącego roku, takiej możliwości "Grosikowi" dotąd nie dawał.

Kapustka o ofercie z Turcji: Lubię kebaby, ale…

W meczu z Lille, które przed tym meczem plasowało się na 15. miejscu w ligowej tabeli, Grosicki zagrał od początku, ale jego drużynie udało się tylko zremisować po bramce Ousmane Dembele z rzutu karnego w 89. minucie. W 78. minucie Grosicki został zmieniony przez Jeremie'ego Boge.

Jak dotąd Grosicki wystąpił w 21 meczach Ligue 1, w których zdobył sześć goli i miał dwie asysty. Szesnaście razy wchodził z ławki rezerwowych i przez długi czas był najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny.

Lille OSC - Stade Rennes 1:1 (1:0)

Bramki: Eder 42 - Dembele 89 (k)

Lille OSC: Enyeama, Corchia Civelli, Amadou, Soumaoro, Mavuba, Obbadi, Bautheac, Sibide, Eder (46. Benzia), Boufal

Stade Rennes: Costil, Danze (58. Zeffane), Mexer (46. Sio), Armand. M'Bengue, Ferdnandes, Mendes, Andre, Grosicki (78. Boga), Ntep, Dembele

Żółte kartki: Boufal 66, 70, Samaoro 86 - Danze 18, Mendes 23, M'Bengue 76, Zeffane 84

Czerwona kartka: Boufal 70