Serie A: Juventus i Napoli nie do zatrzymania. Cały mecz Glika

Juventus Turyn oraz SSC Napoli wygrały swoje spotkania, odpowiednio z Frosinone i Carpi. Piłkarze z Neapolu utrzymali prowadzenie w tabeli Serie A. "Stara Dama" wygrała już czternasty mecz z rzędu w lidze. Kamil Glik rozegrał 90 minut, a jego Torino uległo Chievo Werona 1:2.

Biorąc pod uwagę słabszą formę największych rywali (Interu, Fiorentiny i Romy) można zakładać, że walka o scudetto  rozstrzygnie się pomiędzy Juventusem a Napoli. Pierwsi, gdyby nie fatalny początek sezonu, zapewne już byliby liderami. Ekipa z Turynu śrubuje klubowy rekord pod względem liczby zwycięstw z rzędu w Serie A. Na razie licznik stanął na trzynastu wygranych. Jednak to piłkarze z Neapolu prowadzą w tabeli. Podopieczni Maurizio Sarriego są w lidze nie do zatrzymania. Wygrali ostatnie siedem spotkań. W świetnej formie znajduje się Gonzalo Higuain, który ma już na swoim koncie 23 bramki w Serie A.

Caceres nie zagra do końca sezonu

”Stara Dama” w 24. kolejce grała na wyjeździe z beniaminkiem z Frosinone. Gospodarze zajmowali przed tą serią spotkań przedostatnią lokatę i jak dotychczas ich rolą w lidze było głównie dostarczanie punktów. Przyjezdni musieli, jednak mieć na względzie, że w pierwszym starciu obu ekip w tym sezonie padł remis 1:1.

Juventus dominował już od pierwszej minuty. Podopieczni Massimiliano Allegriego mieli kilka dobrych okazji, lecz świetnie dysponowany był bramkarz Frosinone Nicola Leali. Tuż przed przerwą stuprocentową sytuację miał Alvaro Morata, jednak w okazji sam na sam trafił w bramkarza.

Juve w dalszym ciągu atakowało, ale bramka Leali była jak zaczarowana. W końcu w 74. minucie Juan Cuardado otworzył wynik. Na 2:0 podwyższył, pięknym uderzeniem Paulo Dybala. Juventus odniósł już czternaste zwycięstwo z rzędu w Serie A.

Frosinone – Juventus Turyn 0:2 (0:0)

Bramki: Cuardado 74, Dybala 90+1

Napoli - pretendent do tytułu podejmował na własnym stadionie ekipę Carpi. Od początku piłkarze trenera Sarriego narzucili swoje tempo gry. Swoje okazje mieli Gonzalo Higuain oraz Jose Callejon. Mimo ogromnej przewagi piłkarzy z Neapolu, goście przetrwali pierwszą połowę bez straty gola.

Gospodarze atakowali, ale nie byli w stanie udokumentować swojej przewagi. W 57. min druga żółtą, a w konsekwencji czerwona kartkę otrzymał Raffaele Bianco. Napoli wykorzystało osłabienie rywali. Niezawodny Higuain wykorzystał rzut karny i było 1:0. Zespół z Neapolu obronił fotel lidera i zachował dwa punkty przewagi nad Juventusem.

Napoli – Carpi 1:0 (0:0)

Bramki: Higuain 69 (k)