KSZO kontratakuje. Ważna wygrana z Pałacem Bydgoszcz

Siatkarki z Ostrowca Świętokrzyskiego cieszą się z drugiej wygranej w sezonie

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski pokonało w meczu 17. kolejki Orlen Ligi Pałac Bydgoszcz 3:1. To drugie zwycięstwo ostrowczanek w sezonie. MVP starcia wybrano Roksanę Brzóskę. Dzięki zwycięstwu KSZO awansowało na 10. pozycję w tabeli.

W 14. kolejce KSZO wygrało po raz pierwszy w tym sezonie, z Legionovią Legionowo. Teraz po trzech tygodniach przyszło drugie zwycięstwo, a w między czasie ostrowczanki zdołały zapunktować także z Budowlanymi Łódź (przegrały 2:3). To więc najlepszy moment sezonu dla podopiecznych Dariusza Parkitnego.

W poniedziałkowym starciu obie ekipy stworzyły wyrównane widowisko, ale po dwóch godzinach walki i grze na przewagi w czwartym secie, zwyciężyły gospodynie. Nieco zaskakujący był wybór MVP starcia, ale Brzóska zagrała kapitalne zawody w czwartym secie!

22-latka aż popłakała się otrzymując nagrodę. W meczu przeciwko Pałacowi Bydgoszcz przez trzy sety skończyła tylko cztery akcje w ataku, dodała do tego jednego asa, więc przy pięciu punktach zdobytych, przyczyniła się do straty 11 „oczek” – raz zepsuła zagrywkę, raz przyjęcie, popełniła pięć błędów w ataku i cztery razy została zablokowana. Po czym w ostatniej partii dołożyła do tego 10 z 15 punktów drużyny! Pozostałe KSZO wywalczyło po błędach rywalek i blokiem.

Pozostałymi bohaterkami gospodyń były Sandra Szczygioł (17 punktów i aż 44 oddane ataki) oraz Dorota Ściurka (także 17 punktów, 62 procent przyjęcia i tylko 3 błędy na 35 ataków oddanych – jeden niecelny atak oraz dwa razy została zablokowana). Z drugiej strony wynik trzymały Małgorzata Śmieszek i Natalia Misiuna, ale w decydujących akcjach to nie wystarczyło.

KSZO Ostrowiec Św. – Pałac Bydgoszcz 3:1 (25:23, 19:25, 25:19, 27:25)

KSZO: Brzóska (15), Polak (2), Bednarek (11), Ściurka (17), Piotrowska (3), Szczygioł (17), Bulbak (libero) oraz Mielczarek, Szpak (1), Dybek (1) i Korabiec (libero).

Pałac: Minicz (6), Misiuna (16), Krzywicka (8), Kuligowska (14), Śmieszek (16), Pleśnierowicz (4), Nowakowska (libero) oraz Bałdyga i Fojucik (4).