Puchar Niemiec: Bayer nieoczekiwanie wyeliminowany przez Werder

Bayer Leverkusen nie zagra w półfinale piłkarskiego Pucharu Niemiec. We wtorek został wyeliminowany przez niżej notowany Werder Brema po porażce u siebie 1:3. To szósta przegrana "Aptekarzy" z rywalem z Bremy w tych rozgrywkach.

Werder fatalnie radzi sobie w Bundeslidze. Walczy o utrzymanie w niemieckiej ekstraklasie, a po 20 kolejkach zajmuje 16. miejsce w tabeli. Bayer jest piąty, a obie drużyny dzieli 13 punktów.

Guardiola o Lewandowskim: Nie pracowałem jeszcze z takim profesjonalistą

Początek nie był dla zespołu z Bremy obiecujący. W 22. minucie, po rzucie karnym wykonanym przez Javiera Hernandeza, na prowadzenie wyszli gospodarze. Do przerwy jednak Werder już wygrywał 2:1 po trafieniach Santiago Garcii (31) i Claudio Pizarro (42-karny). W drugiej połowie na 3:1 podwyższył Florian Grillitsch (82), ale niemieckie media analizują, czy w tej sytuacji nie było spalonego.

Bayer nie umie grać z Werderem w pucharowych rozgrywkach. Spotkali się po raz szósty i za każdym razem lepsza była ekipa z Bremy.