Dookoła Kataru: Kristoff wygrał etap, Cavendish liderem

Norweg Alexander Kristoff z grupy Katiusza wygrał po grupowym finiszu w Madinat Al-Shamal czwarty etap wyścigu kolarskiego Dookoła Kataru. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej objął piąty na mecie Brytyjczyk Mark Cavendish (Dimension Data).

Czwartkowy etap z Fort Al Zubarah do Madinat Al-Shamal liczył 189 km i był najdłuższy w wyścigu.

Huraganowy wiatr przewracał kolarzy i porywał rowery! (WIDEO)

Kristoff, który wygrał także we wtorek, wyprzedził Belga Grega van Avermaeta (BMC) oraz kolegę z ekipy, Włocha Jacopo Guarnieriego. Pecha miał dotychczasowy lider Norweg Edvald Boasson Hagen, który stracił 40 sekund do zwycięzcy wskutek problemów mechanicznych.

Najlepszy z zawodników grupy CCC Sprandi Polkowice, Grzegorz Stępniak zajął w czwartek 63. miejsce ze stratą 56 sekund do zwycięzcy.

Na dzień przed zakończeniem wyścigu Cavendish wyprzedza Van Avermaeta o dwie sekundy i Włocha Manuela Quinziato (BMC) o cztery.

Adrian Kurek, najwyżej sklasyfikowany kolarz CCC, plasuje się na 38. pozycji, tracąc do lidera 4.16. Pozostali zawodnicy drużyny z Polkowic mają już znacznie większe straty.