PlusLiga: Dwie twarze Murilo Radke. Łuczniczka ograła BBTS

W spotkaniu inaugurującym 17. kolejkę PlusLigi siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz pewnie wygrali we własnej hali z BBTS Bielsko-Biała 3:1. Najlepszym zawodnikiem (MVP) spotkania został wybrany wszechstronny Murilo Radke, który wystąpił nie tylko w roli rozgrywającego, ale w trzeciej partii zagrał również jako przyjmujący.

Bydgoszczanie udanie rozpoczęli rok. W styczniu ograli po 3:1 AZS Politechnikę Warszawską, MKS Będzin i Indykpol AZS Olsztyn, później ulegli co prawda 1:3 Cerrad Czarnym Radom, ale w poprzedniej kolejce wrócili na zwycięską ścieżkę: w hali widowiskowo-sportowej w Chęcinach ograli po tie-breaku Effector Kielce. Siatkarze BBTS rok rozpoczęli od trzech porażek, przełamali się w 16. kolejce, wygrywając 3:2 z Jastrzębskim Węglem.

PlusLiga nie zwalnia tempa! Kolejne hity już w 17. kolejce

Premierowa odsłona spotkania Łuczniczka - BBTS miała wyrównany przebieg, a gra obu ekip falowała. Kevin Klinkenberg dał gospodarzom dwa oczka zaliczki na pierwszej przerwie, po której ekipa z Bielska-Białej szybko odrobiła straty (8:8). W środkowej części seta bydgoszczanie znów odskoczyli rywalom (15:11), ale dobra gra Marcina Wiki znów doprowadziła do wyrównania (16:16). W końcówce seta gospodarze znów uzyskali przewagę, po zepsutym serwisie Serhija Kapelusa mieli piłkę setową (24:21), ale siatkarze BBTS jeszcze się zmobilizowali: skuteczny atak Marcina Wiki, blok na Jakubie Jaroszu przedłużył ich nadzieje. W tym momencie o czas poprosił Piotr Makowski, a w kolejnej akcji Jakub Jarosz zakończył seta.

W drugim secie gospodarze wypracowali sobie cztery punkty przewagi na pierwszej przerwie. Goście znów rozpoczęli pogoń, wykorzystali problemy z przyjęciem w ekipie rywali i udało im się odrobić straty po autowym ataku Jakuba Jarosza (11:11), ale na drugiej przerwie znów przewagę mieli gospodarze (16:13). W końcówce bydgoszczanie bez większych kłopotów utrzymywali przewagę (19:16, 23:19). Grzegorz Kosok dał swej drużynie piłkę setową (24:20),  a w kolejnej akcji gospodarze zakończyli tę partię skutecznym blokiem.

Trzecia partia rozpoczęła się od przewagi przyjezdnych (2:4, 7:8). Miejscowi zaczęli tę akcję w nietypowym ustawieniu: za Kevina Klinkenberga na parkiecie pojawił się Nikodem Wolański, a przyjmującym został Murilo Radke.

Gospodarze odrobili straty (13:13), ale pomyłki Michała Ruciaka, Jakuba Jarosza i Nikodema Wolańskiego pozwoliły rywalom na odbudowanie przewagi (13:16). W końcówce trener Piotr Makowski rotował składem, ale nie przyniosło to efektów. Gospodarze przegrali tę odsłonę 20:25.

Gospodarze - podrażnieni przebiegiem trzeciego seta - w kolejnej partii wzięli się do roboty i już na pierwszej przerwie mieli cztery oczka zaliczki. Środkowa część seta przebiegała pod dyktando siatkarzy Łuczniczki, którzy jeszcze powiększyli zaliczkę i na drugiej przerwie - po autowym ataku Bartosza Janeczka - prowadzili 16:9. W końcówce nie było większych emocji. Grzegorz Kosok skutecznym atakiem ze środka ustalił wynik tej partii na 25:19 i zakończył mecz. MVP: (bardzo wszechstronny - rozegranie, przyjęcie, skuteczne ataki) Murilo Radke

17. kolejka PlusLigi:

2016-02-12: Łuczniczka Bydgoszcz - BBTS Bielsko-Biała 3:1 (25:23, 25:20, 20:25, 25:19)

Łuczniczka: Michał Ruciak (12), Wojciech Jurkiewicz (10), Murilo Radke (4), Kevin Klinkenberg (11), Grzegorz Kosok (11), Jakub Jarosz (17) - Michał Żurek (libero) oraz Bartosz Krzysiek (2), Nikodem Wolański (1), Łukasz Wiese, Dawid Murek (1).
BBTS: Bartłomiej Krulicki (4), Grzegorz Pilarz (3), Marcin Wika (10), Mateusz Sacharewicz (10), Bartosz Janeczek (17), Serhij Kapelus (16) - Łukasz Koziura (libero) oraz Bartłomiej Neroj (1), Krzysztof Modzelewski (2), Wojciech Siek (1), Daniel Lewis (2).

2016-02-13: Lotos Trefl Gdańsk - PGE Skra Bełchatów (godzina 14.45; transmisja - Polsat Sport)
2016-02-13: Cerrad Czarni Radom - AZS Częstochowa (godzina 17.00)
2016-02-13: Cuprum Lubin - MKS Będzin (godzina 17.00)
2016-02-13: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Effector Kielce (godzina 17.00)
2016-02-13: AZS Politechnika Warszawska - Indykpol AZS Olsztyn (godzina 18.00)
2016-02-13: Jastrzębski Węgiel - Asseco Resovia Rzeszów (godzina 20.00; transmisja - Polsat Sport).