Skra rozgromiona w Gdańsku! Coraz ciekawiej w tabeli PlusLigi

Bohaterowie ostatniego tygodnia - siatkarze PGE Skry Bełchatów, po zdobyciu Pucharu Polski we Wrocławiu i wygranej po tie-breaku w Twierdzy Podpromie, polegli w Ergo Arenie w starciu z wicemistrzem Polski - Lotosem Treflem Gdańsk 0:3. Taki wynik jeszcze bardziej zagmatwał sytuację w czołowce tabeli PlusLigi.

Dwie eksportowe drużyny już w najbliższym tygodniu rozpoczną fazę play-off Ligi Mistrzów. We wtorek (16 lutego) Lotos Trefl Gdańsk zagra z najlepszą drużyną Europy poprzedniego sezonu -  Zenitem Kazań, a dzień później PGE Skra Bełchatów podejmie turecki Ziraat Bankasi Ankara. Zanim to nastąpi, obie drużyny rywalizowały ze sobą w Ergo Arenie o punkty PlusLigi.

Taśma prawdy! Wrona oszukany, wielkie szczęście Lotosu! (WIDEO)

Ostatni tydzień przyniósł siatkarzom PGE Skry Bełchatów dwa wielkie triumfy: w niedzielę ograli we Wrocławiu, w finale Pucharu Polski, aktualnego lidera ekstraklasy - ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, po dramatycznym, pięciosetowym boju, a w środę w Rzeszowie - również po tie-breaku - pokonali mistrza Polski Asseco Resovię. W ostatnich dniach bełchatowianie rozegrali więc dziesięć setów, spędzili na parkiecie  318 minut, co zdecydowanie odbiło się na ich postawie w starciu z drużyną Lotosu Trefla.

Gospodarze już od początku spotkania próbowali przejąć inicjatywę i szybko wypracowali sobie przewagę (5:2). Skra zdołała odrobić straty przed pierwszą przerwą techniczną, ale środkowa część premierowej odsłony należała do graczy Lotosu. Sebastian Schwarz skutecznym atakiem dał gdańszczanom pięć oczek zaliczki na drugiej przerwie, a w końcówce gospodarze jeszcze powiększali przewagę i zdecydowanie wygrali 25:17. W grze bełchatowian było dużo niedokładności, dla odmiany podopieczni Andrei Anastasiego dobrze grali blokiem (4-0 w tym elemencie w pierwszej partii) i zagrywką.

Drugą odsłonę gdańszczanie również rozpoczęli od mocnego uderzenia, po asie serwisowym Mateusza Miki prowadzili 4:1. W środkowej części seta bełchatowianie nie byli w stanie złapać kontaktu punktowego z rywalami, siatkarze Lotosu pewnie powiększali przewagę (16:11) i w końcówce kontrolowali sytuację, wygrywając 25:20. Trzeci set był wyrównany do pierwszej przerwy technicznej (8:6). Przy stanie 9:7 rozpoczęła się seria siedmiu wygranych akcji gdańszczan, którzy punktowali dzięki znakomitym zagrywkom Mateusza Miki. Wynik 16:9 na drugiej przerwie praktycznie przesądził sprawę wygranej w tej odsłonie. W końcówce bełchatowianie nie byli już w stanie nawiązać walki i musieli pogodzić się z porażką. MVP: Wojciech Grzyb.

Lotos Trefl Gdańsk - PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:17, 25:20, 25:16)

Lotos Trefl: Marco Falaschi (4), Bartosz Gawryszewski (4), Wojciech Grzyb (5), Mateusz Mika (8), Sebastian Schwarz (13), Murphy Troy (14) - Piotr Gacek (libero) oraz Mateusz Czunkiewicz.
PGE Skra: Facundo Conte (5), Srecko Lisinac, Nicolas Marechal (3), Nicolas Uriarte (4), Mariusz Wlazły (10), Andrzej Wrona (6) - Kacper Piechocki (libero) oraz Marcel Gromadowski, Marcin Janusz (1), Karol Kłos (2), Israel Rodriguez (4), Mihajlo Stankovic (2).

13:39

Transmisja spotkania Lotos Trefl Gdańsk - PGE Skra Bełchatów od godziny 14.45 w Polsacie Sport. Komentują: Jerzy Mielewski i Łukasz Kadziewicz.

13:41

Co ciekawego czeka kibiców siatkówki w 17. kolejce PlusLigi?

PlusLiga nie zwalnia tempa! Kolejne hity już w sobotę

13:45

13:47

W spotkaniu inaugurującym 17. kolejkę PlusLigi siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz pewnie wygrali we własnej hali z BBTS Bielsko-Biała 3:1:

PlusLiga: Dwie twarze Murilo Radke. Łuczniczka ograła BBTS

14:15

W czwartej kolejce PlusLigi (14 listopada) PGE Skra Bełchatów ograła Lotos Trefl Gdańsk 3:0. Oto skrót tamtego spotkania:

Skra - Lotos 3:0. Skrót meczu

14:48

Obie ekipy rozgrzewają się już na parkiecie Ergo Areny.

14:50

Sędziowie: Waldemar Kobienia oraz Paweł Ignatowicz.

14:50

14:51

Mateusz Mika otrzymał nagrodę "Ligowca roku" w plebiscycie portalu Trójmiasto.pl.

14:55

WYJŚCIOWE SKŁADY:

LOTOS: Wojciech Grzyb, Marco Falaschi, Bartosz Gawryszewski, Murphy Troy, Mateusz Mika, Sebastian Schwarz oraz Piotr Gacek (libero).
SKRA: Nicolas Uriarte, Srećko Lisinac,  Andrzej Wrona, Mariusz Wlazły, Facundo Conte, Nicolas Marechal oraz Kacper Piechocki (libero).

14:55

LOTOS - SKRA 0:0, 4:2 Przewaga gospodarzy na początku pierwszego seta.

14:56

LOTOS - SKRA 0:0, 5:2 Kolejny błąd bełchatowian, atak w siatkę i Miguel Falasca prosi o czas.

14:57

LOTOS - SKRA 0:0, 5:3 Skutecznie na prawym skrzydle Mariusz Wlazły.

14:58

LOTOS - SKRA 0:0, 6:4 Znów punktuje Mariusz Wlazły.

14:58

LOTOS - SKRA 0:0, 7:4 Marco Falaschi popisał się efektowną kiwką.

14:59

LOTOS - SKRA 0:0, 7:6 Murphy Troy atakuje w aut.

14:59

LOTOS - SKRA 0:0, 7:7 Skra odrabia straty.

15:00

LOTOS - SKRA 0:0, 8:7 Punkt przewagi ekipy z Gdańska na pierwszej przerwie technicznej.

15:01

LOTOS - SKRA 0:0, 8:8 Skutecznie Nicolas Marechal.

15:02

LOTOS - SKRA 0:0, 9:8 Nicolas Uriarte wpadł w siatkę.

15:03

LOTOS - SKRA 0:0, 9:9 Punkt dla Skry po weryfikacji.

15:04

LOTOS - SKRA 0:0, 10:9 Nicolas Marechal myli się w polu zagrywki.

15:06

LOTOS - SKRA 0:0, 13:9 Seria wygranych akcji przez Lotos. Dotknięta siatka przez Srećko Lisinaca, którego zastępuje Karol Kłos.

15:07

LOTOS - SKRA 0:0, 15:10 Murphy Troy - as serwisowy. Czas dla opiekuna Skry.

15:09

LOTOS - SKRA 0:0, 16:11 Świetną akcję Lotosu kończy Sebastian Schwarz. Pięć oczek zaliczki gospodarzy na drugiej przerwie.

15:12

LOTOS - SKRA 0:0, 17:14 Lotos utrzymuje przewagę.

15:13

LOTOS - SKRA 0:0, 18:14 Mateusz Mika wygrał akcję na siatce.

15:14

LOTOS - SKRA 0:0, 18:15 Punktuje Israel Rodriguez.

15:16

LOTOS - SKRA 0:0, 19:16 Mariusz Wlazły myli się w polu zagrywki.

15:16

LOTOS - SKRA 0:0, 20:16 Mateusz Mika - as serwisowy.

15:17

LOTOS - SKRA 0:0, 21:17 Israel Rodriguez myli się w polu zagrywki.

15:18

LOTOS - SKRA 0:0, 22:17 Sebastian Schwarz skutecznie.

15:18

LOTOS - SKRA 0:0, 23:17 Sebastian Schwarz obija blok rywali.

15:19

LOTOS - SKRA 0:0, 24:17 Zablokowany Facundo Conte.

15:20

LOTOS - SKRA 1:0 (25:17) Koniec! W pierwszym secie zdecydowanie wygrywają gospodarze!

15:24

LOTOS - SKRA 1:0, 2:0 Zablokowany Mariusz Wlazły.

15:25

LOTOS - SKRA 1:0, 4:1 Mateusz Mika - as serwisowy.

15:28

LOTOS - SKRA 1:0, 5:2 Facundo Conte atakuje bez bloku.

15:28

LOTOS - SKRA 1:0, 5:3 Facundo Conte tym razem skutecznie.

15:28

LOTOS - SKRA 1:0, 6:3 Facundo Conte psuje zagrywkę.

15:30

LOTOS - SKRA 1:0, 7:6 Mariusz Wlazły - as serwisowy.

15:31

LOTOS - SKRA 1:0, 8:6 Mateusz Mika daje drużynie Lotosu dwa punkty przewagi na pierwszej przerwie.

15:32

LOTOS - SKRA 1:0, 9:6 Nicolas Marechal zablokowany.

15:34

LOTOS - SKRA 1:0, 10:6 Miguel Falasca prosi o czas.

15:35

LOTOS - SKRA 1:0, 12:7 Murphy Troy obija blok rywali.

15:36

LOTOS - SKRA 1:0, 13:7 Facundo Conte myli się w ataku.

15:36

LOTOS - SKRA 1:0, 13:8 Zablokowany Mateusz Mika.

15:37

LOTOS - SKRA 1:0, 14:9 Mateusz Mika przestrzelił zagrywkę.

15:39

LOTOS - SKRA 1:0, 14:10 Nicolas Uriarte - as serwisowy.

15:39

LOTOS - SKRA 1:0, 15:11 Murphy Troy po bloku w aut.

15:41

LOTOS - SKRA 1:0, 16:11 Marco Falaschi szczęśliwie przebija piłkę, która odbijając się od taśmy zmyliła Andrzeja Wronę. Pięć oczek zaliczki gdańszczan na drugiej przerwie.

15:42

LOTOS - SKRA 1:0, 17:12 Sebastian Schwarz skutecznie.

15:43

LOTOS - SKRA 1:0, 17:13 Murphy Troy serwuje w taśmę.

15:43

LOTOS - SKRA 1:0, 17:14 Sebastian Schwarz bez bloku w aut.

15:44

LOTOS - SKRA 1:0, 18:14 Andrzej Wrona myli się w polu zagrywki.

15:44

LOTOS - SKRA 1:0, 19:15 Błędy po obu stronach siatki.

15:45

LOTOS - SKRA 1:0, 20:15 Miguel Falasca prosi o czas.

15:46

LOTOS - SKRA 1:0, 20:16 Skutecznie Israel Rodriguez.

15:47

LOTOS - SKRA 1:0, 22:17 Bartosz Gawryszewski punktuje ze środka.

15:49

LOTOS - SKRA 1:0, 22:19 Mariusz Wlazły kończy długą akcję. Andrea Anastasi prosi o czas.

15:53

LOTOS - SKRA 1:0, 24:19 Mocny atak Sebastiana Schwarza i piłka setowa dla gospodarzy.

15:53

LOTOS - SKRA 2:0 (25:17, 25:20) Pomyłka Israela Rodrigueza kończy drugą odsłonę.

15:53

15:55

A tak prezentuje się się Ligowiec roku 2015:

15:58

LOTOS - SKRA 2:0, 2:3 Murphy Troy zablokowany.

15:58

LOTOS - SKRA 2:0, 3:3 Sebastian Schwarz obija blok rywali.

15:59

LOTOS - SKRA 2:0, 4:4 Murphy Troy przestrzelił zagrywkę.

16:00

LOTOS - SKRA 2:0, 6:4 Israel Rodriguez zablokowany.

16:01

LOTOS - SKRA 2:0, 6:5  Nicolas Marechal wygrał akcję na siatce.

16:02

LOTOS - SKRA 2:0, 8:6 Nicolas Marechal myli się w polu zagrywki.

16:04

LOTOS - SKRA 2:0, 9:6 Czas dla opiekuna Skry.

16:05

LOTOS - SKRA 2:0, 10:7 Mateusz Mika skutecznie na prawym skrzydle.

16:06

LOTOS - SKRA 2:0, 11:7 Mateusz Mika - as serwisowy.

16:07

LOTOS - SKRA 2:0, 13:7 Nicolas Uriarte dotknął siatki.

16:08

LOTOS - SKRA 2:0, 13:7 Cztery akcje z rzędu wygrane przez gospodarzy. Miguel Falasca prosi o czas.

16:08

LOTOS - SKRA 2:0, 14:7 Skuteczny blok Lotosu.

16:09

LOTOS - SKRA 2:0, 15:7 Mateusz Mika - as serwisowy.

16:09

LOTOS - SKRA 2:0, 16:7 Dominacja gospodarzy w środkowej części seta.

16:11

LOTOS - SKRA 2:0, 16:8  Mihajlo Stanković przerywa serię gospodarzy.

16:12

LOTOS - SKRA 2:0, 16:9 Mihajlo Stanković znów skutecznie.

16:13

LOTOS - SKRA 2:0, 16:11 Teraz siatkarze Skry popisują się serią wygranych akcji. Andrea Anastasi prosi o przerwę.

16:14

LOTOS - SKRA 2:0, 16:12 Marcin Janusz - as serwisowy.

16:14

LOTOS - SKRA 2:0, 17:12 Marcin Janusz myli się w polu zagrywki.

16:14

LOTOS - SKRA 2:0, 18:12 Mariusz Wlazły atakuje w aut.

16:15

LOTOS - SKRA 2:0, 19:12 Murphy Troy obija blok Skry.

16:16

LOTOS - SKRA 2:0, 20:12 Skuteczny blok Lotosu.

16:17

LOTOS - SKRA 2:0, 21:13 Sebastian Schwarz skutecznie z lewego skrzydła.

16:17

LOTOS - SKRA 2:0, 21:14 Murphy Troy zablokowany.

16:18

LOTOS - SKRA 2:0, 22:14 Punktuje

16:18

LOTOS - SKRA 2:0, 23:15 Wojciech Grzyb ze środka.

16:20

LOTOS - SKRA 2:0, 24:16 Piłka meczowa dla Lotosu Trefla!

16:21

LOTOS - SKRA 3:0 (25:17, 25:20, 25:16) Marco Falaschi - as serwisowy. Koniec meczu, zdecydowane zwycięstwo Lotosu Trefla!