PŚ w biathlonie: Zwycięstwo Norwegów w sztafecie

Reprezentacja Norwegii wygrała sztafetę 4x7,5 km biathlonowego Pucharu Świata w amerykańskim kurorcie Presque Isle. Drugie miejsce zajęli Francuzi, a trzecie - Niemcy. Polacy nie startowali.

To był ostatni sprawdzian przed marcowymi mistrzostwami świata w Oslo. Norwegowie, którzy pobiegli w składzie: Lars Helge Birkeland, Erlend Bjoentegaard, Johannes Thingnes Bo, Tarjei Bo, wygrali z przewagą 30,1 s.

Krystyna Guzik: Dawno tak nie zmarzłam

Niemcy na podium wskoczyli dopiero po ostatnim strzelaniu. Na ostatniej rundzie wyprzedzili Rosjan. To tym większy dla nich sukces, bo wystąpili bez dwóch czołowych zawodników Simona Schemppa i Arnda Peiffera, który dzień wcześniej miał groźny upadek.