Hit dla Arsenalu! Welbeck bohaterem ostatniej akcji

W najciekawszym spotkaniu 26. kolejki Premier League Arsenal wygrał na Emirates Stadium z Leicester 2:1. Gola na wagę trzech punktów zdobył w ostatniej akcji meczu Danny Welbeck. Winą za stratę bramki w lekkim stopniu można obarczyć Marcina Wasilewskiego. Polak sporokurował rzut wolny, po którym padł decydujący gol.

Spotkanie lidera z trzecią ekipą obecnych rozgrywek zapowiadane było jako hit 26. kolejki Premier League. Leicester wygrało trzy ostatnie mecze w tym z Liverpoolem oraz Manchesterem City i potwierdziło, iż ma mistrzowskie ambicje. Przed tą serią gier Arsenal tracił do prowadzących pięć punktów.

Miłość zagościła na stadionach! How sweeeeeeet!

Początek meczu należał do ”Kanonierów”, jednak z czasem spotkanie wyrównało się. Pięć minut przed przerwą strzał N'golo Kanté we wspaniały sposób obronił Petr Cech. Kiedy zawodnicy myślami byli już w szatni, w polu karnym faulowany był Jamie Vardy. Sędzia podyktował rzut karny, którego na gola zamienił sam poszkodowany.

Drugą połowę goście rozpoczęli od czerwonej kartki dla Danny’ego Simpsona. W związku z tym na boisku musiał pojawić się inny defensor. Wybrańcem Claudio Ranieriego został Marcin Wasilewski. W 70. minucie do wyrównania doprowadził Theo Wallcot. Końcówka to nawałnica ataków Arsenalu. ”Lisy” cofnęły się do defensywy i przez długi okres nie potrafiły wyjść z własnej połowy. W świetnej formie był Kasper Schmeichel, który bronił jak w transie. W 95. minucie Wasilewski, trochę niepotrzebnie, faulował przed polem karnym Leicester. Polak otrzymał żółta kartkę. Rzut wolny w ostatniej minucie wykonywał Mesut Ozil. Świetne dośrodkowanie Niemca, na bramkę zamienił Danny Welbeck. Arsenal zdobył bardzo ważne trzy punkty i traci już tylko dwa punkty do lidera.

Arsenal Londyn - Leicester City 2:1 (0:1)

Bramki: Wallcot 70, Welbeck 90+4 - Vardy 45