Copenhagen Games to jedna z najbardziej znanych i zarazem prestiżowych imprez zrzeszających czołowych profesjonalnych graczy oraz fanów sportu elektronicznego z całego świata. Dziś poznaliśmy szczegóły dotyczące nadchodzącej tegorocznej edycji. Jak się okazuje, powody do zadowolenia będą mieli sympatycy popularnego fps'a - Counter-Strike: Global Offensive. Organizatorzy zapowiedzieli bowiem, że podczas wydarzenia odbędą się dwa turnieje tej gry — w kategorii zarówno męskiej, jak i kobiecej. Trudno nie dopatrywać się w tym posunięciu wyraźnego sygnału, że żeńska scena gamingowa zaczęła przechodzić długo oczekiwany progres.

 

W przypadku rozgrywek męskich, o główną nagrodę - 17 000 euro powalczy w sumie szesnaście formacji. Osiem z nich będzie musiało stoczyć bój w kwalifikacjach. Pozostałe otrzymają zaproszenia od organizatorów. Wiadomo już, że pierwszy invite został skierowany do duńskiego Team Dignitas. Łączna pula nagród będzie nieco wyższa niż przed rokiem i wyniesie 30 000 euro.

 

W zawodach CS:GO dla kobiet, pula prezentuje się znacznie mniej okazale i opiewa na kwotę zaledwie 7 000 euro. Oznacza to, że przy szesnastu uczestniczących ekipach, najlepsza z nich będzie mogla liczyć na zasilenie swojego konta o 3 600 euro.