Tauron Basekt Liga: Anwil wygrał w Gdyni

W spotkaniu kończącym 20. kolejkę Tauron Basket Ligi koszykarze Asseco Gdynia przegrali z Anwilem Włocławek 66:86. Najlepszym graczem zwycięskiej drużyny był David Jelinek, który rzucił 17 punktów i dołożył do tego pięć zbiórek i trzy asysty.

Koszykarze Asseco Gdynia w listopadzie ubiegłego roku byli dość bliscy pokonania Anwilu w spotkaniu wyjazdowym. We Włocławku górą byli ostatecznie gospodarze, którzy po wyrównanej i emocjonującej końcówce meczu wygrali 82:76. Przed spotkaniem zastanawiano się, czy drużyna z Gdyni będzie w stanie zrewanżować się rywalom przed własną publicznością? Już pierwsze minuty meczu pokazały, że o zwycięstwo nie będzie łatwo.

Cheerleaderka tańczy... na koszu! Piękna strona Tauron Basket Ligi (WIDEO)

Przyjezdni otworzyli wynik meczu rzutem za trzy punkty w wykonaniu Kamila Łączyńskiego, gospodarze szybko odpowiedzieli celną próbą za trzy Anthony Hickeya, ale po kilku minutach inicjatywę na parkiecie przejęli przyjezdni. Ekipa z Włocławka szybko wypracowała sobie przewagę (16:22 po pierwszej kwarcie), którą w kolejnych dziesięciu minutach jeszcze powiększała. Wynik po pierwszej połowie na 35:48 ustalił David Jelinek, który przedarł się przez obronę rywali.

W drugiej połowie gospodarze nie byli już w stanie dogonić Anwilu, a przyjezdni jeszcze powiększali przewagę, punktując rywali celnymi rzutami za trzy punkty. Po trafieniu Bartosza Diduszko z rzutu wolnego, na dwie minuty przed końcem trzeciej kwarty, strata Gdynian wzrosła do dwudziestu punktów. W końcówce gospodarze nie byli już w stanie odwrócić losów spotkania.

Asseco Gdynia - Anwil Włocławek 66:86 (16:22, 19:26, 17:25, 14:13)

Asseco: Sebastian Kowalczyk 13, Filip Matczak 13, Jakub Parzeński 12, Anthony Hickey 10, Przemysław Frasunkiewicz 7, Przemysław Żołnierewicz 6, Piotr Szczotka 5, Djordje Kaplanovic 0, Wojciech Czerlonko 0, Michał Kołodziej 0, Bartosz Jankowski 0, Mariusz Konopadzki 0.

Anwil: David Jelinek 17, Piotr Stelmach 16, Michał Chyliński 11, Bartosz Diduszko 10, Robert Skibniewski 9, Danilo Andjusic 9, Kamil Łączyński 8, Fiodor Dmitriew 5, Robert Tomaszek 1, Kervin Bristol 0.