Skromna zaliczka PSG! Zwycięstwo Benfiki rzutem na taśmę

W pierwszych tegorocznych meczach 1/8 finału Ligi Mistrzów wygrywali gospodarze. W Parku Książąt w Paryżu Paris Saint Germain pokonało Chelsea FC 2:1 i zrobiło mały krok w stronę awansu do ćwierćfinału rozgrywek. Na Estadio da Luz Benfica Lizbona w ostatnich minutach zapewniła sobie zwycięstwo nad Zenitem Sankt Petersburg.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy przez długi czas utrzymywali się przy piłce. Chelsea w swoim stylu zamknęła się we własnym polu karnym i liczyła na kontry. Pierwsze okazje mieli Marco Verratti oraz Blaise Matuidi. Z czasem do głosu zaczęli dochodzić goście, lecz na ich drodze stawał Kevin Trapp. W 39. minucie John Obi Mikel faulował przed polem karnym jednego z zawodników gospodarzy. Do rzutu wolnego podszedł Ibrahimović. Strzał Szweda odbił się jeszcze od stojącego w murze… Obi Mikela i zmylił Thibaut Courtois. Tuz przed przerwą wyrównał nie kto inny, a Obi Mikel. Nigeryjczyk idealnie znalazł się w polu karnym i nie dał szans Trappowi.

Fogiel z Paryża: PSG w szoku. Wywiad Auriera wywołał burzę

Druga połowa to kompletna dominacja gospodarzy. PSG od początku narzuciło swoje tempo i praktycznie do końca przeważało. Bramkę na 2:1 zdobył Cavani, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku. Piękna asystę zanotował Angel Di Maria. Wynik może cieszyć Paryżan, ale w rewanżu Chelsea wystarczy zaledwie wynik 1:0 aby awansować dalej.

W drugim spotkaniu Benfica podejmowała na własnym obiekcie Zenit. Przez pierwszą połowę lizbończycy utrzymywała się dłużej przy piłce, a Rosjanie kontratakowali. Żadna z drużyn nie potrafiła jednak stworzyć klarownej okazji.

Obraz zmienił się w drugiej części. Bardzo dobre sytuacje mieli Nicolas Gaitan oraz Jardel. W 88. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwona kartkę otrzymał obrońca Zenita Domenico Criscito. Grający w przewadze gospodarze wykorzystali osłabienie gości i w 90. minucie zdobyli rozstrzygającą bramkę. Dośrodkowanie Gaitana na gola zamienił Jonas. Benfica wygrała, a co równie ważne nie straciła gola na własnym stadionie.