ATP Wrocław Open: Dwa tysiące widzów oklaskiwało awans Kubota do 1/8 finału

Łukasz Kubot

Łukasz Kubot (669. ATP) jako pierwszy reprezentant Polski awansował do 1/8 finału gry pojedynczej challengera ATP Wrocław Open (pula nagród 85 000 EUR, korty twarde, hala Orbita, wstęp wolny). 33-letni lubinianin pokonał w dobrym stylu 7:6(5), 6:4 Japończyka Hiroki Moriyę (208. ATP).

Licznie zgromadzona publiczność w hali Orbita była świadkiem wielu efektownych akcji naszego tenisisty. Skuteczne serwisy i wypady do siatki dały mu przewagę 5:2 w pierwszym secie. Niestety, Polak na chwilę stracił koncentrację i o zwycięstwie w pierwszej partii zdecydował tie-break. W nim Łukasz cały czas gonił wynik, ale ostatecznie dzięki kilku ryzykownym, a zarazem skutecznym uderzeniom, wyszedł z niego zwycięsko (7-5).

Puchar Federacji: Radwańska być może zagra z Tajwankami

W drugim secie nasz doświadczony tenisista (startuje we Wrocławiu już po raz jedenasty) szybko przełamał swojego rywala i do końca kontrolował przebieg spotkania. Po ostatniej piłce Łukasz odtańczył przed wrocławską publicznością swojego charakterystycznego kankana. - Bardzo dziękuję kibicom za to, że przyszli dopingować tenisowego weterana. Nie byłem przed meczem ograny, ale czuję się dobrze i wierzę w kolejne zwycięstwa. Zapraszam na wtorek wieczorem! - powiedział Łukasz.

W meczu o ćwierćfinał Kubot zmierzy się z reprezentantem Rosji Konstantinem Krawczukiem (135. ATP). Ten mecz zaplanowany jest na środowy wieczór (około godz. 19:30), tuż po spotkaniu Huberta Hurkacza (618. ATP) ze Słowakiem Lukasem Lacko (108. ATP), który rozpocznie się nie wcześniej niż o godz. 18:00.