Wprawdzie okienko transferowe zostało zamknięte w drugiej połowie stycznia, jednak MKS Będzin skorzystał z możliwości tzw. transferu medycznego, obowiązującego w PlusLidze od tego sezonu. Ze względu na kontuzję kostki Peacocka, władze naszego klubu, po otrzymaniu zgody od Polskiego Związku Piłki Siatkowej, zdecydowały się na zakontraktowanie mierzącego 191 cm wzrostu Kanadyjczyka.

 

Antiga spotkał się z Leonem! Kadra coraz bliżej?

 

Sanders urodził się w grudniu 1991 roku, a w swojej dotychczasowej karierze grał dla kanadyjskiego Uniwersytetu McMaster, holenderskiego Abiant Lycurgus i szwajcarskiego Dragons Lugano, z którym w ubiegłym roku zdobył mistrzostwo kraju.

 

Nowy rozgrywający MKS Będzin ma w swoim dorobku również reprezentacyjne sukcesy. Mowa m. in. o mistrzostwie Ameryki Północnej i brązie igrzysk panaamerykańskich. W 2014 roku Sanders wraz z reprezentacją Kanady występował na mistrzostwach świata w Polsce.

 

Peacock przebywa obecnie w Australii. Jest już po operacji i czuję się bardzo dobrze. "Harremu" serdecznie dziękujemy za grę w naszym klubie i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia oraz udanych występów w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.