NHL: Hat-trick Panarina

Rosyjski hokeista Artjom Panarin (Chicago Blackhawks) zanotował pierwszy hat-trick w lidze NHL. Dwie z trzech bramek strzelił w końcówce środowego spotkania wyjazdowego z New York Rangers (5:3).

24-letni Panarin pierwszy sezon występuje na lodowiska NHL, ale już zbiera bardzo dobre recenzje. Zdobył 22 gole, przy 35 asystował, a z 57 punktami zajmuje piąte miejsce w klasyfikacji kanadyjskiej. Zdecydowanym liderem jest jego kolega klubowy Patrick Kane 83 (34+49).

PyeongChang 2018: Polscy hokeiści w decydującej fazie eliminacji

Rosjanin traci tylko siedem "oczek" do plasującego się na drugiej pozycji Jamiego Benna (Dallas Stars) 64 (29+35).

W środowym meczu Panarin zdobył gola na 2:0, ale potem nowojorczycy zaliczyli trzy trafienia z rzędu. Do remisu doprowadził Andrew Shaw w 50. minucie. Końcówka gry należała do pierwszoroczniaka Panarina, który wpisał się na listę strzelców w 58. i 59. minucie.

Drużyna Chicago Blackhawks jest liderem Konferencji Zachodniej - 81 pkt, a w całych rozgrywkach lepszy dorobek mają tylko hokeiści Washington Capitals - 86.