Alpejski PŚ: Triumf Fanchini, Vonn z małą Kryształową Kulą

Reprezentantka Italii Nadia Fanchini wygrała we włoskiej miejscowości La Thuile zjazd zaliczany do alpejskiego Pucharu Świata. Druga była Amerykanka Lindsey Vonn, która zdobyła małą Kryształową Kulę w tej konkurencji i wróciła na prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Vonn straciła do zwyciężczyni 0,14 s, a trzecia Włoszka Daniela Merighetti 0,72. Polki nie startowały.

29-letnia Fanchini po raz 12. w karierze znalazła się na podium zawodów PŚ, a po raz drugi stanęła na jego najwyższym stopniu. Ma w dorobku medale mistrzostw świata w zjeździe - brąz z 2009 i srebro z 2013 roku.

Dzień wcześniej, kiedy odbył się dodatkowy zjazd (w zastępstwie odwołanych w niedzielę zawodów w Crans Montana), Amerykanka nie ukończyła zmagań. Kosztowało ją to stratę pozycji liderki cyklu - wyprzedziła ją triumfatorka piątkowej rywalizacji Lara Gut. Szwajcarka krótko cieszyła się z prowadzenia w klasyfikacji generalnej. Straciła je już w sobotę, po tym jak zajęła 11. miejsce.

Na niedzielę zaplanowany jest supergigant.