Kolejny gol Lewandowskiego. W Bundeslidze strzelił już wszystkim!

Robert Lewandowski i Bayern Monachium nie zwalniają tempa! Polak zdobył kolejną bramkę w tym sezonie, tym razem w meczu z SV Darmstadt 98. Dzięki temu w Bundeslidze nie ma już obecnie ani jednej drużyny, której nie strzeliłby gola! Drużyna Lewego wygrała 3:1.

Rywale nie wierzyli, że są w stanie cokolwiek ugrać w jaskini lwa. Na dowód tego przystąpili do gry bez pięciu podstawowych piłkarzy, którzy w poprzednim meczu z Bayerem Leverkusen celowo złapali żółte kartki. Ku zaskoczeniu wszystkich, to jednak oni otworzyli wynik w 26. minucie!

Mistrzowie Niemiec wzięli się jednak w garść w drugiej połowie. Różnicę zrobił Thomas Mueller, który wpisał się na listę strzelców w 49. i 71. minucie. Szczególnej urody była druga bramka, kiedy przejął piłkę na klatkę piersiową i popisał się fantastycznym strzałem stojąc tyłem do bramki.

Polak także dołożył swoją cegiełkę, zdobywając swoją 22. bramkę w tym sezonie. To oznacza, że w Bundeslidze nie ma obecnie drużyny, której "Lewy" nie strzeliłby gola.

Cały mecz na ławce rezerwowych SV Darmstadt 98 przesiedział Łukasz Załuska. Jeśli chodzi o innych Polaków, to Eugen Polanski (TSG 1899 Hoffenheim) grał od 74. minuty, natomiast Paweł Olkowski (1.FC Koeln) rozegrał 90 minut i obejrzał żółtą kartkę.