Puchar Anglii: Bezbramkowy remis Arsenalu z liderem Championship!

W 5. rundzie Pucharu Anglii trzecia drużyna Premier League, Arsenal Londyn podejmował na Emirates Stadium lidera Championship, ekipę Hull City. Mimo wyraźnej przewagi gospodarzy, padł remis i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne będzie kolejne spotkaniu obu drużyn.

W poprzedniej rundzie FA Cup Arsenal okazał się lepszy od Burnley FC (2:1), a Hull City pokonało Bury FC (3:1). W ekipie gości, od pierwszej minuty, na boisku pojawił się Josh Tymon, który urodził się w 1999 roku! Trener przyjezdnych postanowił, że mecz na ławce rezerwowych rozpocznie były bramkarz Legii Warszawa Dusan Kuciak.

Piłkarz Manchesteru United zapomniał o meczu. Grał w FIFĘ

Warto również dodać, iż obie ekipy spotkały się w finale Pucharu Anglii w sezonie 2013/2014. Po dogrywce wygrali podopieczni Arsene’a Wengera.

Od początku, zgodnie z oczekiwaniami, zaatakowali gospodarze. Swoje szanse mieli m.in Calum Chambers oraz Mohamed El Neny. Za każdym razem świetnie bronił Eldin Jakupović. Przewaga Arsenalubyła niepodważalna, lecz ”Kanonierzy” nie potrafili jej udokumentować.

Już na początku drugiej połowy blisko otworzenia wyniku był Joel Campbell, ale trafił tylko w słupek. Lider Championship ograniczał się jedynie do gry defensywnej. W samej końcówce bliski pokonania Jakupovicia był Alex Oxlade-Chamberlain. Remis utrzymał się do końca. Powtórzony mecz odbedzie się na stadionie Hull.

Arsenal Londyn - Hull City 0:0