PlusLiga: Resovia wykorzystała potknięcia rywali

W spotkaniu kończącym 18. kolejkę PlusLigi siatkarze Asseco Resovii Rzeszów wygrali we własnej hali z Łuczniczką Bydgoszcz 3:0. Podopieczni Andrzeja Kowala wykorzystali potknięcie rywali i wskoczyli na drugie miejsce w ligowej tabeli.

Początek pierwszego seta był bardzo wyrównany. Po autowym ataku Thomasa Jaeschke gospodarze przegrywali na pierwszej przerwie technicznej 7:8, ale w środkowej części seta przejęli inicjatywę na parkiecie i po asie serwisowym Bartosza Kurka (120 km/h!) schodzili na drugą przerwę przy wyniku 16:11. Po niej goście ruszyli do odrabiania strat i złapali kontakt z rywalami (18:17), jednak skuteczna gra Bartosza Kurka w końcówce seta znów pozwoliła Pasom odskoczyć. Dotknięcie siatki przez bydgoskich siatkarzy ustaliło wynik seta na 25:22.

PlusLiga: Sensacyjna porażka Lotosu Trefla

W drugiej odsłonie gospodarze mieli już bardziej zdecydowaną przewagę. Na pierwszej przerwie prowadzili 8:3, a bohaterem pierwszych fragmentów tego seta był skuteczny w bloku i ataku Russell Holmes. W środkowej części tej partii obraz gry nie uległ zmianie. Po skutecznym kontrataku Bartosza Kurka trener gości poprosił o czas (11:5), ale reprymenda nie podziałała ożywczo na siatkarzy Łuczniczki. Po zablokowanym przez Russella Holmesa ataku Kevina Klinkenberga było 16:9. Trener Piotr Makowski rotował składem, ale nie przyniosło to większych efektów. Resovia wygrała tę partię 25:18. Próba złamania rywali mocną zagrywką nie przyniosła efektu, siatkarze z Bydgoszczy popisali się w tej odsłonie jednym asem (Michał Ruciak), ale zepsuli aż siedem serwisów.

Trzecia partia rozpoczęła się od mocnego uderzenia gospodarzy, którzy prowadzili po pierwszych akcjach 5:0. W dalszej części seta, gdy w polu zagrywki pojawił się Michał Ruciak, przewaga Resovii stopniała (10:9). Podopieczni Andrzeja Kowala znów odskoczyli w środkowej części seta, ale goście znów złapali kontakt, po bloku na Bartoszu Kurku było 19:18. Decydujące piłki padły jednak łupem siatkarzy Resovii: skuteczny blok dał piłkę meczową (24:20), a spotkanie zakończył atak Juliena Lyneela.  MVP: Krzysztof Ignaczak.

Asseco Resovia Rzeszów - Łuczniczka Bydgoszcz 3:0 (25:22, 25:18, 25:21)

Asseco Resovia: Dawid Dryja, Russell Holmes, Thomas Jaeschke, Bartosz Kurek, Nikołaj Penczew, Lukas Tichacek - Krzysztof Ignaczak (libero) - Jilien Lyneel, Aleksander Śliwka.

Łuczniczka: Jakub Jarosz, Wojciech Jurkiewicz, Kevin Klinkenberg, Grzegorz Kosok, Murilo Radke, Michał Ruciak - Michał Żurek (libero) - Bartosz Krzysiek, Dawid Murek, Łukasz Wiese, Nikodem Wolański.

Pozostałe wyniki meczów 18. kolejki:

2016-02-17: AZS Politechnika Warszawska - MKS Będzin 2:3 (23:25, 25:27, 25:23, 26:24, 9:15) MVP: Jakub Peszko

AZS Politechnika: Michał Filip, Bartłomiej Lemański, Łukasz Łapszyński, Guillaume Samica, Waldemar Świrydowicz, Paweł Zagumny - Jakub Radomski (libero) - Paweł Mikołajczak, Krzysztof Wierzbowski
MKS: Viaceslaw Batchkala, Mariusz Gaca, Tijmen Laane, Jakub Peszko, Mateusz Piotrowski, James Sanders Tyler - Bartosz Kaczmarek (libero) - Michał Kamiński, Jakub Oczko, Maciej Pawliński, Paweł Stysiał, Sebastian Warda, Michał Żuk.

2016-02-19: Indykpol AZS Olsztyn - Cerrad Czarni Radom 3:2 (12:25, 25:22, 25:22, 19:25, 15:13) MVP: Bartosz Bednorz

Indykpol AZS: Paweł Adamajtis, Bartosz Bednorz, Thomas Koelewijn, Filip Stoilovic, Paweł Woicki, Maciej Zajder - Michał Potera (libero) - Krzysztof Bieńkowski, Marcin Waliński, Miłosz Zniszczoł.
Cerrad Czarni: Bartłomiej Bołądź, Bartłomiej Grzechnik, Lucas Kampa, Daniel Pliński, Artur Szalpuk, Wojciech Żaliński - Neven Majstorovic (libero) - Igor Grobelny, Adam Kowalski, Zack La Cavera, Michał Ostrowski, Patryk Szczurek.

2016-02-20: BBTS Bielsko-Biała - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (15:25, 21:25, 21:25) MVP: Benjamin Toniutti

BBTS: Bartosz Janeczek, Sierhij Kapelus, Bartłomiej Krulicki, Kamil Kwasowski, Grzegorz Pilarz, Mateusz Sacharewicz - Daniel Lewis (libero) - Dmytro Bogdan, Krzysztof Modzelewski
ZAKSA: Grzegorz Bociek, Sam Deroo, Jurij Gladyr, Kevin Tillie, Benjamin Toniutti, Łukasz Wiśniewski - Paweł Zatorski (libero) - Korneliusz Banach, Rafał Buszek, Dawid Konarski, Krzysztof Rejno, Kamil Semeniuk.

2016-02-20: Lotos Trefl Gdańsk - Jastrzębski Węgiel 1:3 (15:25, 25:20, 19:25, 17:25) MVP: Alexander Shafranovich

Lotos Trefl: Marco Falaschi, Bartosz Gawryszewski, Wojciech Grzyb, Mateusz Mika, Damian Schulz, Sebastian Schwarz - Piotr Gacek (libero) - Mateusz Czunkiewicz, Miłosz Hebda, Artur Ratajczak, Przemysław Stępień, Murphy Troy
Jastrzębski Węgiel: Piotr Hain, Michał Masny, Maciej Muzaj, Alexander Shafranovich, Wojciech Sobala, Toontje van Lankvelt - Jakub Popiwczak (libero) - Adrian Mihułka.

2016-02-20: Effector Kielce - Cuprum Lubin 3:2 (20:25, 25:27, 28:26, 25:21, 16:14) MVP: Marcin Komenda

Effector: Sławomir Jungiewicz, Michał Kędzierski, Jędrzej Maćkowiak, Sławomir Stolc, Andreas Takvam, Igor Witiuk - Damian Sobczak (libero) - Szymon Biniek, Adrian Buchowski, Marcin Komenda
Cuprum: Marcus Boehme, Grzegorz Łomacz, Mateusz Malinowski, Marcin Możdżonek, Keith Pupart, Wojciech Włodarczyk - Paweł Rusek (libero) - Maciej Gorzkiewicz, Dawid Gunia, Łukasz Kaczmarek, Szymon Romać, Robert Taht.

2016-02-20: AZS Częstochowa - PGE Skra Bełchatów 2:3 (16:25, 27:25, 20:25, 26:24, 9:15) MVP: Karol Kłos

AZS: Felipe Bandero, Bartosz Buniak, Tomasz Kowalski, Matej Patak, Łukasz Polański, Rafał Szymura - Adrian Stańczak (libero) - Rafael Redwitz, Kacper Stelmach, Stanisław Wawrzyńczyk
PGE Skra: Facundo Conte, Karol Kłos, Srecko Lisinac, Nicolas Marechal, Nicolas Uriarte, Andrzej Wrona - Kacper Piechocki (libero) - Robert Milczarek, Israel Rodriguez.