Serie A: Asysta Wszołka w derbach Werony! Pewne zwycięstwo Interu

Paweł Wszołek zanotował asystę, a jego Hellas Werona pokonał Chievo Werona 3:1. Polak rozegrał 90 minut. Drugi z naszych reprezentantów Dominik Furman całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych. W innym meczu Inter Mediolan, po golach Danilo D'Ambrosio, Mirandy i Mauro Icardiego, wygrał z Sampdorią 3:1.

W pierwszej połowie dominowali gospodarze, którzy wyszli na prowadzenie za sprawą Luki Toniego. Włoch wykonywał rzut karny. Pierwszy strzał zdołał obronić bramkarz gości, ale wobec dobitki był bezradny. Po przerwie podwyższył Giampaolo Pazzini. Chievo zdobyło bramkę kontaktową, ale w 95. minucie po asyście Wszołka, pięknym uderzenie popisał się Artur Ionita. Debiutu nie doczekał się drugi Polak w barwach gospodarzy, Dominik Furman. Hellas, mimo zwycięstwa, nadal zajmuje ostatnie miejsce w lidze.

Hellas Werona  - Chievo Werona 3:1 (1:0)

Bramki: Toni 29, Pazzini 57, Ionita 90+5 – Pellissier 71-karny

"Jak ja to obroniłem?", czyli reakcja bramkarza na własną paradę (WIDEO)

Inter i Sampdoria w ostatnich dwóch spotkaniach zgromadziły zaledwie dwa punkty. Zawodnicy z Genui dodatkowo od siedmiu spotkań nie potrafią wygrać, a nad strefą spadkową mieli zaledwie trzy punkty przewagi.

Pomimo przewagi Sampdorii, to gospodarze otworzyli wynik. W 23. minucie Jeison Murillo zgrał głową piłkę do Danilo D'Ambrosio, a ten z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do siatki. Inter podwyższył w 57. minucie za sprawą Mirandy. Gola na 3:0 strzelił Mauro Icardi. Wynik ustalił, w doliczonym czasie gry, Fabio Quagliarella. ”Nerazzurri” awansowali na czwarte miejsce w tabeli Serie A.

Inter Mediolan – Sampdoria 3:1 (1:0)

Bramki: D'Ambrosio 23, Miranda 57, Icardi 73 - Quagliarella 90+2