W styczniu reprezentant Danii (jego rodzice pochodzą z Ukrainy) został sprzedany za 1,5 mln funtów i podpisał 4,5-letni kontrakt. Teraz dołącza do niego Anne Rudmose - prywatnie narzeczona - profesjonalna piłkarka, poprzednio zawodniczka szwedzkiego klubu Viborg FF. Oboje przeprowadzili się do Szkocji, a teraz będą nawet pracować w tym samym miejscu.

 

 


 

Minie jednak trochę czasu, zanim Anne zadebiutuje na boisku w biało-zielonej koszulce, bo właśnie spodziewa się dziecka. Termin porodu synka futbolowej pary wyznaczono za siedem tygodni. Od tego momentu będzie można czekać na powrót Anne na boisko. Sama zawodniczka przewiduje, że zacznie grać latem i zapewnia, że cały czas dba o formę. Codziennie ćwiczy.

 

Para poznała się w wieku 14 lat i od tego czasu raczej się nie rozstaje. Kiedy przenieśli się do Szkocji, zaczęli się rozglądać za klubem, w którym mogłaby grać Anne. Okazało się, że nie trzeba było szukać daleko. Sviatchenko jest środkowym obrońcą (jesienią grał przeciwko Legii Warszawa w Lidze Europejskiej), a jego narzeczona gra na lewym skrzydle.

 

Jak piłkarz zamierza dbać o wypoczynek, kiedy zostatnie ojcem, a sezon będzie w pełni? Zapewnia, że uzyskał od narzeczonej zgodę na spanie na kanapie.