PlusLiga: PGE Skra wygrywa z Jastrzębskim Węglem po tie-breaku!

Facundo Conte był liderem PGE Skry pod nieobecność Mariusza Wlazłego.

19. kolejka PlusLigi to przede wszystkim pojedynek liderującej ZAKSY z Asseco Resovią, jednak w cieniu hitu rozegrano inne ciekawe spotkania. Prawdziwy dreszczowiec obejrzeli kibice w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie zdobywca Pucharu Polski PGE Skra Bełchatów wygrała dopiero po pięciu setach.

Podopieczni Miguela Falaski nękani kontuzjami i zmęczeniem nie byli jednoznacznym faworytem pojedynku z Jastrzębskim Węglem, który znajdował się na fali po efektownym triumfie w Gdańsku z Lotosem Trefl. Centralną postacią pojedynku miał być Maciej Muzaj, do niedawna atakujący Skry, dzisiaj gwiazda Jastrzębian.

Spotkania nie rozpoczął jednak zbyt dobrze - Skra wyraźnie nastawiła się na jego ataki i skutecznie go powstrzymywała. Taki stan rzeczy potrwał jednak wyłącznie do pierwszej przerwy technicznej, po której 21-latek zaczął strzelać jak z armaty. Jastrzębski kilkukrotnie wyrównywał straty, by ostatecznie przegrać pierwszego seta.

Kolejne sety to ponownie gra na styku, na przewagi. Zespoły oscylowały wokół remisu, a motorem napędowym Skry był Facundo Conte. Wydawało się, że Skra będzie miała dwusetowe prowadzenie w garści, jednak świetna końcówka i gra na przewagi dały gospodarzom wyrównanie. Gra obfitowała w efektowne wymiany, ofiarne obrony, ale i błędy z obu stron. Na dobrej skuteczności atakował Muzaj w przeciwieństwie do swojego vis a vis - zastępującego Mariusza Wlazłego, Marcela Gromadowskiego.

Oba zespoły dawały z siebie 100%, co zaowocowało tie-breakiem. Ten był dobrym zwieńczeniem całego widowiska: dużo walki, zmienność boiskowych zdarzeń. Wygranymi całego starcia zostali goście, którzy zrobili swoje w końcówce - o ich zwycięstwie zdecydował większy zapas sił. Bełchatowianie zachowali duże szanse na drugie miejsce w tabeli, a MVP meczu został Facundo Conte.

W pozostałych meczach zgodnie z planem triumfowali Lotos Trefl Gdańsk, Cerrad Czarni Radom i  AZS Politechnika Warszawska, a wielką wpadkę zaliczył Cuprum Lubin, który poległ na własnym parkiecie z BBTS-em Bielsko-Biała 1:3.