Alpejski PŚ: Pinturault po raz drugi wygrał slalom gigant w Hinterstoder

Alexis Pinturault wygrał w austriackiej miejscowości Hinterstoder slalom gigant alpejskiego Pucharu Świata. Francuz triumfował w tej konkurencji także dwa dni wcześniej. W niedzielę drugie miejsce zajął lider klasyfikacji generalnej Austriak Marcel Hirscher.

Pinturault prowadził również na półmetku niedzielnej rywalizacji. Hirscher, który po pierwszym przejeździe był czwarty, stracił do zwycięzcy 1,14, a trzeci Norweg Henrik Kristoffersen 1,26. Drugi w połowie zmagań Niemiec Felix Neurether ostatecznie uplasował się na szóstej pozycji.

PŚ w skokach: Pięciu Polaków w Ałmatach, dyskwalifikacja Ziobry

Pinturault odniósł 14. zwycięstwo w zawodach PŚ w karierze, a piąte w tym sezonie.

Adam Chrapek (AZS AWF Katowice), jedyny w stawce Polak, zajął 55. miejsce. Do mety dotarło 57 zawodników