Dwa gole Milika w urodziny! Ajax Amsterdam wygrał 4:1 (WIDEO)

Ajax Amsterdam ma w tym sezonie patent na AZ Alkmaar. W szlagierze 25. kolejki Eredivisie pewnie pokonał rywala 4:1. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Arkadiusz Milik, który w ten sposób sprawił sobie idealny prezent na 22. urodziny! Polak ma już trzynaście goli w lidze.

Milik i spółka są w gazie. Nie przegrali ośmiu kolejnych meczów w Eredivisie, dlatego przyjezdni mieli świadomość, jak trudne czeka ich zadanie na Amsterdam ArenA. Nie minął jeszcze kwadrans, kiedy wynik otworzył Milik. Polak wykorzystał dobre dośrodkowanie Nemanji Gudelja.

Jeszcze przed przerwą wynik podwyższył Davy Klaassen. Reprezentant Holandii dołożył kolejnego gola w 53. minucie i stało się jasne, że trzy punkty zostaną w Amsterdamie. Nie zmieniło tego nawet usunięcie z boiska Anwara El Ghaziego, który obejrzał dwie żółte kartki. Goście strzelili honorowego gola, jednak tuż przed końcem kolejny raz zostali skarceni. W roli kata znów wystąpił Milik! Polak przebiegł z piłką prawie połowę boiska i nie dał szans bramkarzowi.

Dla Milika to drugi dublet z rzędu i jednocześnie gole numer dwanaście oraz trzynaście w tegorocznych rozgrywkach Eredivisie, dzięki czemu poprawił swój dorobek z poprzedniego sezonu. W sumie miał wówczas jedenaście bramek.

To także drugie zwycięstwo podopiecznych Franka de Boera nad AZ Alkmaar w tym sezonie. W pierwszym meczu pokonali tego rywala 3:0 po dwóch golach El Ghaziego i jednym Gudelja.

Ajax Amsterdam - AZ Alkmaar 4:1 (2:0)

Bramki: Milik 14, 90, Klaassen 28, 53 - Janssen 64

Czerwona kartka: El Ghazi 54

Dwa gole Arkadiusza Milika i skrót meczu Ajax Amsterdam - AZ Alkmaar w załączonym materiale wideo.