Król strzelców Ekstraklasy zadebiutował w Broendby. I od razu trafił! (WIDEO)

Kamil Wilczek, czyli nadal aktualny król strzelców Ekstraklasy (20 bramek w sezonie 2014/15), zadebiutował w Broendby Kopenhaga. Polak golem z 66. minuty zapewnił nowym kolegom zwycięstwo nad Hobro IK (1:0). To jego pierwszy mecz o punkty od 1 listopada.

Wilczek przez ostatnie pół roku błąkał się po boiskach Serie A. Właściwie to po trybunach - w trzech meczach uzbierał w sumie 115 minut. Nie strzelił gola, nie zaliczył nawet asysty. Ostatnie pełne spotkanie Polak rozegrał w maju jeszcze w barwach Piasta Gliwica, kiedy cztery gole z GKS-em Bełchatów zapewniły mu tytuł króla strzelców.

Carpi w zimowym okienku bez żalu sprzedało go za 225 tysięcy euro do Broendby Kopenhaga. Wilczek w Danii przebywa już od końca stycznia, ale że piłkarska zima trwa tam trochę dłużej - zadebiutował dopiero w niedzielny wieczór.

Broendby to 10-krotny mistrz Danii. Grał tam, a potem trenował Michael Laudrup - najlepszy piłkarz w historii duńskiego fubolu. Ale dziś w klubie też nie brakuje gwiazd. Kamil Wilczek dzieli szatnię m.in. z Daniel Aggerem, Johanem Elmaderem i Thomasem Kahlenbergiem.

Kamil Wilczek blev den store helt i sin debut på Brøndby Stadion..

A photo posted by Anders Kjærbye (@fodboldbillederdk) on Feb 28, 2016 at 11:32am PST