Orlen Liga: Zwycięstwo Budowlanych w Muszynie

W meczu kończącym 20. kolejkę Orlen Ligi siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki Enea Muszyna przegrały z Budowlanymi Łódź 1:3. Dzięki temu zwycięstwu łodzianki wciąż zachowały szanse na awans do czołowej czwórki ekstraklasy.

Pierwszy set zakończył się zdecydowanym zwycięstwem łodzianek.  Siatkarki Budowlanych już na początku tej odsłony wypracowały sobie przewagę (5:8), którą jeszcze powiększyły w środkowej części seta (12:16). W końcówce przyjezdne nie pozostawiły gospodyniom żadnych wątpliwości, a wynik seta na  17:25 ustaliła asem serwisowym Pavla Vincourova.  Drugą partię od mocnego uderzenia rozpoczęły gospodynie (3:0), które długo utrzymywały przewagę (13:7, 15:11). Łodzianki goniły wynik i udało im się odrobić straty jeszcze przed drugą przerwą techniczną (15:15). Końcówka seta to jednak dominacja Mineralnych. Anna Grejman wywalczyła piłkę setową (24:18), a zepsuta zagrywka Gabrieli Polańskiej zakończyła seta.

Gospodynie wyrównały stan meczu, ale w kolejnym secie spóźniły się na parkiet (0:5, 3:8); później goniły wynik, po skutecznym ataku Kingi Hatali złapali kontakt z rywalkami (10:11). Riposta łodzianek była jednak błyskawiczna: dwoma asami serwisowymi popisała się Heike Beier i wynik znów był niekorzystny dla Mineralnych (10:15). Taką przewagę przyjezdne utrzymywały do końca seta, który zakończył się skutecznym atakiem Eweliny Brzezińskiej.  Czwarta odsłona była bardziej wyrównana od poprzednich. na pierwszej i drugiej przerwie punkt przewagi miały siatkarki z Muszyny (8:5, 16:15). Wyrównana walka trwałą do stanu 17:17, później inicjatywę przejęły łodzianki, które pewnie wygrały seta. Trzy decydujące punkty dla swej drużyny wywalczyła skutecznymi atakami Ewelina Brzezińska. MVP: Heike Beier

Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna - Budowlani Łódź 1:3 (17:25, 25:19, 20:25, 21:25)

Polski Cukier Muszynianka Enea: Anna Grejman, Maja Savic, Adela Helic, Natalia Kurnikowska, Sylwia Pelc, Julia Milovits - Aleksandra Krzos (libero) - Izabela Śliwa, Justyna Sosnowska, Natalia Skrzypkowska, Kinga Hatala, Karolina Szczygieł, Karolina Ciaszkiewicz-Lach.

Budowlani: Pavla Vincourova, Heike Beier, Sylwia Pycia, Daiana Muresan, Martyna Grajber, Gabriela Polańska - Dorota Medyńska (libero) - Julia Twardowska, Ewelina Tobiasz, Ewelina Brzezińska, Aleksandra Liniarska.

Pozostałe wyniki meczów 20. kolejki:

2016-02-26: Pałac Bydgoszcz - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (22:25, 19:25, 18:25)
2016-02-27: Developres SkyRes Rzeszów - PTPS Piła 0:3 (23:25, 22:25, 22:25)
2016-02-27: Chemik Police - KSZO Ostrowiec 3:0 (25:12, 25:22, 25:16)
2016-02-27: Impel Wrocław - Legionovia Legionowo 3:0 (25:23, 25:22, 25:8)
2016-02-28: PGE Atom Trefl Sopot - Aluprof Profi Credit Bielsko-Biała 0:3 (22:25, 21:25, 21:25).