Decydujące w pierwszym secie okazało się przełamanie, które Lisicki zanotowała w dziewiątym gemie. Do wyłonienia zwyciężczyni drugiej odsłony potrzebny był tie-break. W nim Linette prowadziła już 5-1, ale sześć kolejnych punktów zapisała na swoim koncie Niemka.

 

Spotkanie trwało godzinę i 41 minut. Obie zawodniczki posłały po pięć asów. Była to pierwsza konfrontacja 107. w rankingu WTA Polki z 31. w tym zestawieniu rywalką.

 

Linette po raz trzeci występuje w Kuala Lumpur. Dwa lata temu dotarła do ćwierćfinału, a w poprzedni sezonie odpadła rundę wcześniej.

Poznanianka w tegorocznej edycji wystąpi także w deblu, w parze z Chinką Kai-Lin Zhang.

 

W poniedziałek do drugiej rundy debla awansowała Piter, która gra w parze z Ukrainką Maryną Zaniewską. Wygrały z brytyjsko-tureckim duetem Naomi Broady-Cagla Buyukakcay 6:4, 6:7 (1-7), 11-9. W ćwierćfinale zmierzą się z rozstawionymi z "czwórka" Rosjankami Mariną Mielnikową i Alexandrą Panową. Piter nie przeszła eliminacji w singlu.

 

Wyniki:

 

1. runda gry pojedynczej

 

Sabine Lisicki (Niemcy, 3) - Magda Linette (Polska) 6:4, 7:6 (7-5)

 

1. runda gry podwójnej

 

Katarzyna Piter, Maryna Zaniewska (Polska, Ukraina) - Naomi Broady, Cagla Buyukakcay (W.Brytania, Turcja) 6:4, 6:7 (1-7), 11-9