Górnik Łęczna kolejną ofiarą Termaliki!

Termalica Bruk-Bet Nieciecza pokonała na wyjeździe Górnik Łęczna 2:1 i awansowała na dziewiątą pozycję w tabeli Ekstraklasy. Bramki dla gości zdobyli Dawid Sołdecki oraz Wojciech Kędziora. Odpowiedział w ostatnich minutach Bartosz Śpiączka.

Termalica, rozochocona zwycięstwem nad Legią Warszawa, w razie zwycięstwa w Łęcznej awansowałaby na dziewiąte miejsce. Podopieczni Piotra Mandrysza mają jednak w tym sezonie problem z grą na wyjazdach. W 12 spotkaniach strzelili zaledwie 9 goli.

Brożek: Zawiodłem...

Od początku to gospodarze narzucili swoje warunki gry. Termalica praktycznie nie przekraczała połowy Górnika. Swoje szanse mieli m.in. Jakub Świerczok oraz Tomislav Bożić. Mimo ciągłych ataków podopiecznych Jurija Szatałowa, to goście wyszli na prowadzenie. Tuż przed przerwą prowadzenie dał Termalice Dawid Sołdecki. Co ciekawe strzelec gola spędził w Łęcznej aż 10 sezonów. Siedem w Górniku i trzy w Bogdance.

Piłkarze z Niecieczy świetnie rozpoczęli drugie 45 minut. Dośrodkowanie Sebastiana Ziajki, a bramkę zamienił Wojciech Kędziora. Górnik ruszył do odrabiania strat jednak defensywa gości była dziś bardzo dobrze dysponowana. Termalica nastawiła się na kontrataki i od czasu do czasu zagrażała bramce gospodarzy. Górnik do końca atakował i za sprawą Bartosza Śpiączki zdołał zmniejszyć rozmiary porażki. W ostatnij minucie skórę gościom uratował Krzysztof Pilarz, który w nieprawdopodobny sposób obronił strzał zawodnika z Łęcznej. Jaki widać przepisem na sukces niecieczan w tym sezonie jest żelazna obrona i szybkie kontry. Dla podopiecznych Piotra Mandrysza było to czwarte kolejne spotkanie bez porażki.

Górnik Łęczna - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1:2 (0:1)

Bramki: Śpiaczka 87 - Sołdecki 42, Kędziora 53

Górnik: Bartkus - Mierzejewski (74. Sasin), Pruchnik, Bozic, Jakubik - Bonin, Bogusławski (46. Bednarek), Tymiński, Pitry (46. Śpiączka), Barreno - Świerczok.

Termalica: Pilarz - Ziajka, Sołdecki, Putiwcew, Jarecki (58. Fryc) - Plizga (46. Biskup), Misak, Kupczak, Pleva, Juhar - Kędziora (80. Markowski).

Żółte kartki: Górnik: Świerczok, Bonin. Termalica: Kędziora, Pleva.

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa).

Widzów: 3 809.