Fourcade z trzecim złotym medalem MŚ!

Francuz Martin Fourcade zdobył trzeci złoty medal w trzecim starcie na mistrzostwach świata w Oslo-Holmenkollen. Podobnie jak w sobotnim sprincie, srebro w biegu na dochodzenie na 12,5 km wywalczył biathlonista wszech czasów Norweg Ole Einar Bjoerndalen.

Fourcade stanął na najwyższym stopniu podium w czwartek, gdy rywalizowały sztafety mieszane, oraz w sobotnim sprincie. W niedzielę na trasę ruszył z prawie półminutową przewagą nad Bjoerndalenem i Ukraińcem Serhijem Semenowem i bez problemu utrzymał pierwsze miejsce. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, praktycznie pewny już piątej z rzędu Kryształowej Kuli, odniósł 46. zwycięstwo w karierze.

42-letni Bjoerndalen, który zdobył 42. medal MŚ w karierze, miał nieco trudniejsze zadanie. Po drugim strzelaniu, na którym raz spudłował, spadł nawet na piąte miejsce. Później jednak strzelał już bezbłędnie i wypracował sobie bezpieczną przewagę nad resztą rywali.

Trzecie miejsce zajął jego rodak Emil Hegle Svendsen. Polacy nie startowali.

Polecamy transmisje zawodów biathlonowych na antenach Polsatu Sport, Polsatu Sport Extra oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i obejrzyj na żywo TUTAJ!

Przegapiłeś transmisję? Nic straconego! Archiwum znajdziesz TUTAJ!