Lech pokonał "Pasy" po bardzo wyrównanym meczu

Lech Poznań po bardzo żywym i wyrównanym meczu wygrał w przedostatnim spotkaniu 26. kolejki z Cracovią 2:1. Tym samym podopieczni Jana Urbana zrównali się punktami z zajmującym piąte miejsce w tabeli Zagłębiem Lubin. Cracovia nie wykorzystała świetnej okazji do umocnienia się na trzecim miejscu.

Lech Poznań po bardzo ciężkim meczu i bez kontuzjowanego Szymona Pawłowskiego pokonał drużynę Cracovii. Zwycięską bramkę w końcówce meczu zdobył Maciej Gajos. To drugie zwycięstwo Lecha z rzędu. Cracovia poniosła pierwszą porażkę w tej rundzie i w przypadku zwycięstwa Pogoni Szczecin z Ruchem Chorzów spadnie na czwarte miejsce.

Lechia zdeklasowała Jagiellonię, trzy bramki Flavio Paixao

Już pierwszy fragment meczu pokazał, że to będzie otwarty mecz i obu drużynom bardzo zależy na zgarnięciu pełnej puli. Po 10 minutach kibice mogli spodziewać się gradu bramek w Poznaniu. Bartosz Kapustka płaskim strzałem przy słupku otworzył wynik spotkania w 9. minucie. Nie minęło 120 sekund i do remisu doprowadził Darko Jevtić. Bardzo aktywni byli młodzi reprezentanci Polski - Kapustka i Dawid Kownacki. Okazji do zdobycia bramki nie brakowało, w 41. minucie powinno być 2:1 dla Lecha, ale po dokładnym dośrodkowaniu Gergo Lovrenscics'a piłkę nad poprzeczką przeniósł Kownacki.

Chwilę po przerwie bardzo groźny strzał głową w kierunku okienka bramki oddał Erik Jendrisek, jednak Grzegorz Sandomierski jakimś cudem obronił jego strzał. Lech podkręcał tempo z upływem kolejnych minut, ale piłkarze Cracovii nie odstępowali piłkarzy w niebieskich koszulkach na krok. Bohaterami meczu z całą pewnościa byli golkiperzy obu drużyn, tylko dzięki ich paradom przez długi czas wynik pozostawał nierozstrzygnięty. W 82. minucie na boisku zameldował się Maciej Gajos, który zmienił bardzo dobrze grającego Kownackiego. Wychowanek Rakowa Częstochowa spożytkował czas spędzony na polu gry najlepiej jak mógł strzelając bramkę na wagę trzech punktów w 87. minucie.

Lech Poznań - Cracovia 2:1 (1:1)

Bramki: Jevtić 9', Gajos 87' - Kapustka 7'

Cracovia: Sandomierski, Deleu, Wołąkiewicz, Polczak, Wójcicki (Adamczyk 90+1), Dąbrowski, Budziński, Kapustka (Karaczanakow 88'), Cetnarski, Dialiba (Vestenicky 74'), Jendrisek

Lech: Burić, Kędziora, Kamiński, Arajuuri, Kadar, Linetty, Trałka, Lovrencsics, Jevtić (Tetteh 70'), Sisi (Jóźwiak 70'), Kownacki (Gajos 82')

Żółte kartki: Lovrencsics 47'

Sędzia: Daniel Stefański