Lechia zdeklasowała Jagiellonię, trzy bramki Flavio Paixao

Lechia Gdańsk pokonała przed własną publicznaścią Jagiellonię Białystok aż 5:1. Niekwestionowanym bohaterem niedzielnego starcia był Flavio Paixao, który skompletował hat-tricka.

Piłkarze Lechii mają patent na drużynę Jagiellonii, w pierwszej rundzie potrafili wygrać z białostoczanami aż 3:0 i było to ich najwyższe zwycięstwo na wyjeździe w tym sezonie. Dzięki niedzielnej wygranej podopieczni Piotra Nowaka zrównali się punktami z "Jagą", mają ich 32 i ustanowili serię pięciu zwycięstw z rzędu na własnym obiekcie. Warto dodać, że w tym meczu w kadrze klubu z Gdańska zabrakło Sławomira Peszki, a drugi z reprezentantów Polski, Sebastian Mila wciąż powraca do dyspozycji po chorobie i nie jest jeszcze w pełni sił.

Serie A: Juventus kroczy po "scudetto"! Zieliński i Skorupski znowu pokonani

Goście niedzielnej potyczki przystępowali do meczu podbudowani zdobyciem siedmiu punktów w trzech ostatnich meczach, ale ich skład był mocno przerzedzony ponieważ kilku zawodników było niedysponowanych z powodu lekkich urazów.

Lechia wyszła na prowadzenie już w 7. minucie. Paweł Stolarski świetnie wypatrzył w polu karnym Flavio Paixao, a Portugalczyk strzałem z najbliższej odległości pokonał Bartłomieja Drągowskiego. "Lechiści" poszli za ciosem i w 29. minucie podwyższyli prowadzenie, pięknym strzałem bo składnej akcji całego zespołu popisał się Grzegorz Kuświk. W przedostatniej minucie pierwszej części gry kolejny cios spadł na 4-krotnych Mistrzów Polski, swojego drugiego gola zdobył Paixao.

Osiem minut po wznowieniu gry honor białostockiego klubu uratował Fiodor Cernych, który wykorzystał brak zdecydowania Stolarskiego i bezpośrednim strzałem z ostrego kąta pola karnego nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. Jagiellonia ostatecznie zaprzepaściła swoją szansę na wywiezienie korzystnego wyniku z Gdańska, po tym jak w 59. minucie drugą żółtą kartkę obejrzał Jacek Góralski. Lechia wykorzystała fakt wykluczenia piłkarza "Jagi" tafiając do siatki jeszcze dwukrotnie.

Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok 5:1 (3:0)

Bramki: Flavio Paixao 7', 44', 90+3, Kuświk, 29', Krasić (k.) 66' - Cernych 53'

Lechia: Milinković-Savić, Wawrzyniak, Janicki, Maloca, Stolarski (Wojtkowiak 61'), Chrapek, Kovacević, Krasić (Mila 76'), Flavio Paixao, Haraslin (Mak 67'), Kuświk

Jagiellonia: Drągowski, Tomasik, Madera, Tarasovs, Burliga, Alvarinho (Frankowski 46'), Grzyb, Góralski, Vassiljev (Romanczuk 66'), Grzelczak (Świderski 76'), Cernych

Żółte kartki: Janicki 22' - Tomasik 22', Góralski 40' i 59', Dragowski 59'

Czerwone kartki: Góralski 59'

Sędzia: Mariusz Złotek