Wcześniej zespół trenera Wojciecha Basiuka wygrał z Czechami 1:0 i zremisował z Walią 1:1. W drugiej grupie grają Włochy, Austria, Irlandia i Węgry. Dla biało-czerwonych turniej jest ostatnim testem przed wiosennymi meczami eliminacji mistrzostw Europy.

 

Przed wylotem na Cypr Polki w tym roku rozegrały trzy spotkania towarzyskie - na wyjeździe z Portugalią 0:1 i 1:0 oraz w Niecieczy z Islandią 1:1. Biało-czerwone w światowym rankingu zajmują 31. miejsce, Finlandia - 24., Czechy - 33., a Walia - 36. Polki walkę o prawo gry w ME zainaugurowały w ubiegłym roku wyjazdową porażką z wyżej notowanymi Szwedkami 0:3. Potem w Tychach pokonały Słowację 2:0 i wygrały w Mołdawii 3:1. W grupie czwartej gra też Dania.

 

W pierwszym tegorocznym meczu eliminacyjnym Polki zagrają 7 kwietnia w Tychach z Dunkami. Najwyżej w rankingu FIFA spośród eliminacyjnych rywalek polskich piłkarek jest sklasyfikowana Szwecja - na 8. miejscu. Dania jest 15., Słowacja - 46., a Mołdawia - 105.

 

Eliminacje toczą się w ośmiu pięciozespołowych grupach, awans uzyskają ich zwycięzcy i sześć najlepszych zespołów z drugich miejsc. Dwie pozostałe drużyny z drugich lokat rozegrają play off o ostatnie miejsce w finałach. Stawkę 16 finalistów uzupełni gospodarz - Holandia. Tytułu bronić będzie reprezentacja Niemiec. ME piłkarek zostaną rozegrane po raz 12. Osiem złotych medali wywalczyły Niemki, dwa razy triumfowały Norweżki, raz Szwedki. Polki w finałach nigdy nie wystąpiły.