Jak powiedział w środę PAP wiceprezydent miasta Tomasz Trela wsparcie dotyczy 12 zawodników, którzy mają największe szanse startu w Rio. Dodał, że Łódź jest pierwszym miastem, które zdecydowało się przyznać najlepszym sportowcom dodatkowe pieniądze na taki cel.

 

Wśród 12 zawodników, którzy otrzymają wsparcie są m.in.: pływaczka Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk (AZS UŁ PŁ), lekkoatleci Adam Kszczot i Sylwester Bednarek (obaj RKS Łódź) oraz Teresa Dobija i Karolina Zagajewska (AZS UŁ PŁ), judoka Aleksander Beta (KS Gwardia Łódź), siatkarz plażowy Grzegorz Fijałek (UKS SMS Łódź), strzelczyni Agnieszka Nagay (Orzeł Łódź).

 

Najwyższa kwota to 15 tys. zł, najniższa 7 tys. zł.

 

"Rozdzielając wysokość dotacji braliśmy pod uwagę rekomendację związków sportowych oraz własną ocenę. Uznaliśmy, że największa pomoc, w wysokości 15 tys. zł, należy się Urbańczyk-Olejarczyk, która nie uczestniczy w szkoleniu centralnym i do startu w igrzyskach przygotowuje się we własnym zakresie. Pozostali otrzymają wsparcie w wysokości, o jaką wnioskowały ich kluby. Mam nadzieję, że te pieniądze pomogą im w jak najlepszym przygotowaniu do wywalczenia kwalifikacji i starcie w Brazylii" - zaznaczył dyrektor Wydziału Sportu UMŁ Marek Kondraciuk.

 

Igrzyska w Rio de Janiero rozpoczną się 5 sierpnia.