Manchester United zachował szansę na Puchar Anglii!

Manchester United zremisował w ćwierćfinale FA Cup z West Ham United 1:1. Wynik na Old Trafford, pięknym uderzeniem z rzutu wolnego, otworzył Dimitri Payet. Wyrównanie "Czerwonym Diabłom" dał Anthony Martial. W związku z remisem mecz zostanie powtórzony.

W lidze West Ham jest pozycję wyżej od Manchesteru i ma o dwa oczka więcej. ”Młoty” nie przegrały spotkania od początku lutego. W 5. rundzie FA Cup podopieczni Slavena Bilicia rozbili Blackburn Rovers aż 4:0. ”Czerwone Diabły” pewnie pokonały Shrewsbury Town 3:0. Możliwe, że Puchar Anglii to ostatnia szansa dla Manchesteru na uratowanie sezonu.

Mecz na Old Trafford rozkręcał się dosyć długo. Manchester długo rozgrywał piłkę, ale nie miał pomysłu na stworzenie składnej akcji.  West Ham od czasu do czasu zapędzał się pod bramkę gospodarzy. Sytuacji w pierwszej połowie było jak na lekarstwo i na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis.

Po przerwie wzrosła dominacja piłkarzy Louisa van Gaala, którzy rzadko schodzili z połowy rywali. Jednak to goście objęli prowadzenie. Fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Dimitri Payet.  Manchester atakował i w końcu wyrównał za sprawą Anthony’ego Martiala. Gospodarze mogli nawet wygrać, ale byli bardzo nieskuteczni.

Manchester United – West Ham United 1:1 (0:0)
Bramki: Martial 83' – Payet 68’