Parzyszek strzela w pierwszym kontakcie z piłką! Drugi w historii! (WIDEO)

Polski napastnik Piotr Parzyszek strzelił premierowego gola dla De Graafschap w wygranym 3:0 meczu 27. kolejki ligi holenderskiej przeciwko Rodzie Kerkrade. Pochodzący z Torunia zawodnik pojawił się na placu gry w 89. minucie, a już minutę później ustalił wynik meczu. To pierwsze ligowe trafienie Parzyszka w tym sezonie.

De Graafschap nadspodziewanie wysoko wygrał z czternastą Rodą Kerkrade, dzięki czemu opuścił ostatnie miejsce w tabeli i wlał malutki promyk nadziei na cud mogący dać zespołowi utrzymanie. Do pierwszego bezpiecznego miejsca, na którym znajduje się Willem II traci aż osiem punktów, zaś do końca sezonu pozostało siedem kolejek.

Wynik meczu w 33. minucie otworzył Youssef El Jebli, na 2:0 podwyższył Robin Propper, zaś w końcówce na 3:0 trafił właśnie Parzyszek. Polak na boisku pojawił się kilkadziesiąt sekund wcześniej i dobicie piłki do pustej bramki po niepewnej interwencji golkipera Rody było jego pierwszym kontaktem z futbolówką. Takiej sztuki dokonał dopiero jako drugi w historii.

Jeśli jednak oczekiwaliście porównań Parzyszka do zawodników pokroju Marco van Bastena czy Arjena Robbena, będziecie zawiedzeni. Wcześniej udało się to tylko Michielowi Kramerowi z Feyenoordu, który w 2013 roku bronił barw ADO Den Haag.

Bramka Piotra Parzyszka w załączonym materiale wideo.