Czarna passa Lotosu trwa! Bolesna porażka w Radomiu

W piątkowym meczu Plusligi siatkarze Cerradu Czarnych Radom zasłużenie pokonali Lotos Trefl Gdańsk 3:1 (25:16, 27:25, 23:25, 25:22). Dzięki wygranej radomianie przeskoczyli w tabeli rywali z Pomorza i obecnie plasują się na czwartej lokacie. Była to trzecia z rzędu ligowa porażka gdańszczan.

Pierwszy set padł łupem gospodarzy, którzy byli zdecydowanie lepsi od przyjezdnych z Gdańska. Siatkarze Cerradu Czarnych Radom od początku wypracowali sobie znaczną przewagę, którą sukcesywnie powiększali. Ostatecznie podopieczni Andrei Anastasiego zostali rozbici przez drużynę Raula Lozano do szesnastu.

Drugi set miał zgoła odmienny przebieg niż pierwsza odsłona. Gdańszczanie od samego początku nawiązali wyrównaną walkę z zespołem prowadzonym przez argentyńskiego szkoleniowca. Ani jedni, ani drudzy nie potrafili osiągnąć wyższej niż trzypunktowej przewagi. Ostatecznie w końcówce seta więcej szczęścia mieli radomianie, którzy wygrali na przewagi 27:25.

Trzecia odsłona podobnie jak drugi set była zacięta i wyrównana. Z tym, że to ekipa z Gdańska była o krok przed gospodarzami, którzy musieli odrabiać dwu lub trzypunktową stratę. Gdy udało się doprowadzić do stanu 15:15 to zespół z Północy Polski natychmiast odskoczył ponownie na trzy „oczka”. Końcówka była bardzo nerwowa jeśli chodzi o siatkarzy z Gdańska, ale ostatecznie wygrali ją do 23.

Czwarta partia okazała się zarazem ostatnią w tym meczu. Początek był wręcz przygniatający dla Lotosu, który przegrywał już 2:8, ale wysokie prowadzenie podziałało demobilizująco na miejscowych siatkarzy. Cerrad Czarni Radom roztrwonił wysokie prowadzenie i w pewnym momencie goście zbliżyli się na jednopunktową stratę (18:17). Jednak podopieczni trenera Lozano w porę się obudzili i zwyciężyli 25:22 i w całym meczu 3:1.

Najlepszym graczem meczu został wybrany przyjmujący Cerradu Czarnych Radom Artur Szalpuk. Młody reprezentant Polski w niedzielę 20 marca będzie świętował 21. urodziny. Pochodzący z Olsztyna siatkarzy sprawił sobie piękny urodzinowy prezent.

Cerrad Czarni Radom - Lotos Trefl Gdańsk 3:1 (25:16, 27:25, 23:25, 25:22)

Cerrad Czarni Radom: Bartłomiej Grzechnik, Lucas Kampa, Zack La Cavera, Daniel Pliński, Artur Szalpuk, Wojciech Żaliński - Adam Kowalski (libero) - Bartłomiej Bołądź, Igor Grobelny, Patryk Szczurek, Jakub Zwiech

Lotos Trefl Gdańsk: Marco Falaschi, Bartosz Gawryszewski, Wojciech Grzyb, Miłosz Hebda, Sebastian Schwarz, Murphy Troy - Piotr Gacek (libero) - Mateusz Czunkiewicz, Artur Ratajczak, Damian Schulz, Przemysław Stępień