Skra 0-7 Bełchatów! Niemoc faworytów w końcówce seta

Trzeci set spotkania AZS Politechnika Warszawska - PGE Skra Bełchatów miał zaskakujący przebieg. Obie drużyny prowadziły wyrównaną walkę do stanu 18:17, a później nastąpiło coś, co drużynom grającym na takim poziomie jak bełchatowianie przytrafia się niezwykle rzadko. Totalna niemoc i seria siedmiu przegranych akcji z rzędu! Zobacz wideo.

Siatkarze PGE Skry Bełchatów byli faworytami w starciu 23. kolejki PlusLigi z  AZS Politechniką Warszawską. Podopieczni Miguela Falaski mieli jednak za sobą ciężki mecz w Kazaniu, gdzie w minioną środę pokonali naszpikowany gwiazdami Zenit 3:2. Wielu kibiców obawiało się, czy bełchatowianie wytrzymają kondycyjnie ligową konfrontację na Torwarze, po tak ciężkiej przeprawie z Rosjanami i męczącej podróży. Okazało się, że trudy ostatnich dni odcisnęły piętno na siatkarzach Skry, co pokazały końcówki trzeciego i czwartego seta, w których bełchatowianie pozwolili rywalom na wiele.

Do historii przejdzie zwłaszcza końcówka trzeciej partii, w której - od stanu 18:17 - gospodarze wygrali siedem akcji z rzędu, kończąc partię sekwencją 7:0!  Czarna seria rozpoczęła się od zepsutej zagrywki Nicolasa Marechala (19:17), w następnej akcji zablokowany został Facundo Conte (20:17), w kolejnej Guillaume Samica obił blok rywali (21:17).  Miguel Falasca poprosił o czas, ale reprymenda trenera niewiele pomogła, bełchatowianie popełnili błąd w kolejnej akcji (22:17). Później Inżynierowie mieli już z górki: z pola zagrywki nie schodził Paweł Zagumny, gospodarze grali kapitalnie w obronie i kontynuowali zwycięską serię. Siatkarze Skry dotknęli siatki (23:17), skuteczny blok dał Politechnice piłkę setową (24:17), a skuteczny blok po ataku Facundo Conte zakończył seta (25:17).

PlusLiga: Męczarnie Skry w Warszawie

Siatkarze AZS Politechniki Warszawskiej przegrali ostatecznie z PGE Skrą 1:3, ale kto wie, czy stracony przez bełchatowian set nie będzie miał wpływu na końcową klasyfikację tabeli sezonu zasadniczego PlusLigi...

Fatalna seria bełchatowian w załączonym materiale wideo.

Polecamy mecze PlusLigi na kanałach Polsat Sport, Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i obejrzyj na żywo TUTAJ!

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów znajdziesz TUTAJ!