Test przed Euro 2016 zaliczony. Błaszczykowski dał wygraną nad Serbią

Polska pokonała 1:0 na stadionie w Poznaniu Serbię. Zwycięskiego gola w 28. minucie strzelił Jakub Błaszczykowski, który udowodnił, że mimo roli rezerwowego w drużynie klubowej, wciąż może być bardzo pożyteczny dla reprezentacji. Oprócz Błaszczykowskiego bliski wpisania się na listę strzelców był Arkadiusz Milik, ale piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek.

Mimo, że był to tylko mecz towarzyski dla niektórych piłkarzy było to o być albo nie być, jeśli chodzi o wyjazd na Euro 2016. Od początku meczu swoją szansę otrzymał choćby Bartosz Salamon, który został po raz pierwszy powołany przez selekcjonera Adama Nawałkę. Obrońca Cagliari Calcio spędził 86. minut na boisku i dzielnie partnerował Kamilowi Glikowi na środku defensywy.

Początek spotkania był nerwowy w wykonaniu reprezentacji Polski. Serbowie zepchnęli biało-czerwonych do defensywy, a najlepszym dowodem na to był strzał Adema Ljajicia, który był najaktywniejszy w szeregach gości. Gracz Interu Mediolan oddał przepiękne uderzenie z rzutu wolnego, ale piłka trafiła w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Łukasza Fabiańskiego.

Z biegiem czasu nasi reprezentanci przejmowali inicjatywę i coraz śmielej poczynali sobie na połowie rywali. W 28. minucie nieznaczną przewagę Polaków pięknym uderzeniem udokumentował największy „wygranym” meczu z Serbami czyli Jakub Błaszczykowski. Skrzydłowy zachwycał wolą walki, ambicją i determinacją. Był właściwie wszędzie i walczył za dwóch, a na dodatek przesądził o wyniku.

Druga odsłona przypominała niemalże do złudzenia pierwszą część gry. Z tym, że obie ekipy stworzyły sobie więcej okazji do zdobycia bramki. Świetnie w polskiej bramce spisywał się Wojciech Szczęsny, który w przerwie zmienił Fabiańskiego. Polacy byli najbliżej strzelenia drugiej gola w 50. minucie kiedy to Arkadiusz Milik trafił z dystansu w słupek. Próby Roberta Lewandowskiego czy Grzegorza Krychowiaka mijały serbską bramkę.

W końcówce wielkim kunsztem bramkarskim wykazał się w kilku sytuacjach Szczęsny. Nasz golkiper uratował skromną wygraną biało-czerwonym i obok Błaszczykowskiego jest największym „wygranym” tej potyczki.

Polska – Serbia 1:0 (1:0)

Bramka: Jakub Błaszczykowski (28).

Sędzia: Alexandar Harkam (Austria). Widzów: 38 271.

Polska: Łukasz Fabiański (46-Wojciech Szczęsny) – Łukasz Piszczek, Bartosz Salamon (87-Michał Pazdan), Kamil Glik, Maciej Rybus – Jakub Błaszczykowski, Piotr Zieliński (83-Ariel Borysiuk), Grzegorz Krychowiak (76-Tomasz Jodłowiec), Kamil Grosicki (75-Bartosz Kapustka) - Robert Lewandowski (73-Łukasz Teodorczyk), Arkadiusz Milik.

Serbia: Vladimir Stojkovic – Branislav Ivanovic, Nikola Maksimovic (90+1-Uros Spajic), Slobodan Rajkovic, Aleksandar Kolarov – Luka Milivojevic (73-Nemanja Maksimovic), Adem Ljajic, Nemanja Matic (85-Darko Brasanac), Filip Kostic (78-Filip Mladenovic), Zoran Tosic – Nikola Stojiljkovic (56-Filip Djuricic).

20:30

Witamy w relacji na żywo z meczu Polska - Serbia! Jak zapowiadał selekcjoner Adam Nawałka, będzie to konkretny sprawdzian przed mistrzostwami Europy.

20:31

W takim zestawieniu dzisiejszy mecz rozpoczną biało-czerwoni: Łukasz Fabiański - Łukasz Piszczek, Kamil Glik, Bartosz Salamon, Maciej Rybus - Jakub Błaszczykowski, Grzegorz Krychowiak, Piotr Zieliński, Kamil Grosicki - Arkadiusz Milik, Robert Lewandowski (C)

20:32

Ławka rezerwowych reprezentacji Polski: Wojciech Szczęsny, Artur Boruc, Przemysław Tytoń, Michał Pazdan, Artur Jędrzejczyk, Igor Lewczuk, Ariel Borysiuk, Tomasz Jodłowiec, Jakub Wawrzyniak, Bartosz Kapustka, Paweł Wszołek, Łukasz Teodorczyk oraz Filip Starzyński

20:35

Oto wyjściowy skład Serbów: Vladimir Stojković - Branislav Ivanović, Nikola Maksimović, Slobodan Rajković, Aleksandar Kolarov - Luka Milivojević, Nemanja Matić, Adem Ljajić, Zoran Tosić - Filip Kostić, Nikola Stojiljković

20:35

Ławka rezerwowych reprezentacji Serbii: Predrag Rajković, Damir Kahriman, Milos Kosanović, Aleksandar Pantić, Miralem Sulejmani, Aleksandar Mitrović, Filip Duricić, Nemanja Maksimović, Uros Spajić, Marko Grujić, Filip Mladenović oraz Darko Brasanac

20:42

Sebastian Mila dzisiaj tylko przed telewizorem, ale piłkarz z takim charakterem nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w walce o wyjazd na Euro 2016.

20:44

Czas na hymny obu państw!

20:48

1' Polska - Serbia 0:0

Rozpoczęli biało-czerwoni!

20:49

2' Polska - Serbia 0:0

Nerwowy początek w wykonaniu Polaków.

20:54

4' Polska - Serbia 0:0

Polacy szukają swojej szansy w ofensywie.

20:54

6' Polska - Serbia 0:0

Faul przed naszym polem karnym. Pierwsza dobra okazja dla rywali.

20:56

7' Polska - Serbia 0:0

Ależ było groźnie pod bramką Fabiańskiego! Adem Ljajić oddał bardzo dobry strzał, ale nasz bramkarz dobrze interweniował. Dobitka Bronislava Ivanovicia niecelna.

20:57

9' Polska - Serbia 0:0

Kolejna próba Ljajicia, ale tym razem obok słupka.

20:58

10' Polska - Serbia 0:0

Dobra indywidualna akcja Kamila Grosickiego, ale piłka w rękach bramkarza rywali.

21:02

13' Polska - Serbia 0:0

Serbowie póki co sprawiają lepsze wrażenie. Ich ataki są momentami naprawdę groźne.

21:04

14' Polska - Serbia 0:0

W końcu dobra akcja w wykonaniu Polaków! Kuba Błaszczykowski zagrał do Roberta Lewandowskiego, ale golkiper przyjezdnych pewnie interweniował po strzale naszego kapitana.

21:08

18' Polska - Serbia 0:0

Biało-czerwoni otrząsnęli się po nienajlepszym początku.

21:10

20' Polska - Serbia 0:0

Niecelne podanie Salamon w kierunku Grosickiego. Grosik dziękuje koledze za próbę.

21:13

25' Polska - Serbia 0:0

Trzecia próba Adema Ljajicia! Piłkarz Interu Mediolan bardzo aktywny, ale strzał Serba pewnie wyłapał Łukasz Fabiański.

21:15

26' Polska - Serbia 0:0

Faul w środku pola na Arku Miliku.

21:16

27' Polska - Serbia 0:0

Kapitalny odbiór piłki wślizgiem przez Jakuba Błaszczykowskiego.

21:17

27' Polska - Serbia 1:0

GOOOOOOOOOOL! Ależ strzał Kuby Błaszczykowskiego! Euforia w Poznaniu po kapitalnej bombie Kuby!

00:01

Jakub Błaszczykowski ma powody do zadowolenia. Skrzydłowy reprezentacji Polski udowodnia, że mimo kłopotów w klubie wciąż ma wiele do zaoferowania drużynie narodowej.

21:30

35' Polska - Serbia 1:0

Polacy chcieli pójść za ciosem, ale Serbowie rozsądnie poczynają sobie w defensywie.

00:02

Kuba zachwyca walecznością i wolą walki. Skrzydłowy reprezentacji Polski daje się Serbom we znaki.

21:31

42' Polska - Serbia 1:0

Kolejna próba Błaszczykowskiego! Nasz skrzydłowy groźnie z dystansu, ale dobra interwencja serbskiego bramkarza.

21:35

45' Polska - Serbia 1:0

Arbiter nie doliczył ani minuty do pierwszej połowy. Podopieczni Adama Nawałki schodzą na przerwę prowadzący 1:0 po pięknym golu Jakuba Błaszczykowskiego.

21:49

Za moment rozpocznie się druga połowa meczu Polska - Serbia!

21:51

Sędzia Alexander Harkam z Austrii dał znak i obie ekipy są już grze.

00:02

W porównaniu z pierwszą połową trener Nawałka dokonał jednej zmiany. Miejsce w bramce Łukasza Fabiańskiego zajął Wojciech Szczęsny.

21:56

50' Polska - Serbia 1:0

Milik o krok od zdobycia bramki! Napastnik Ajaksu oddał przepiękny, techniczny strzał lewą nogą, ale futbolówka zatrzymała się na słupku.

21:58

52' Polska - Serbia 1:0

Serbowie faulują najpierw Błaszczykowskiego, a chwilę potem Milika.

21:59

53' Polska - Serbia 1:0

Piękne dośrodkowanie Arka Milika z rzutu wolnego do Lewandowskiego! Kapitan nieznacznie sie pomylił strzelają głową.

22:01

56' Polska - Serbia 1:0

Atak pozycyjny Serbów zakończony fatalnym podaniem.

22:04

59' Polska - Serbia 1:0

Nieporozumienie Zielińskiego i Grosickiego w ofensywie.

22:06

60' Polska - Serbia 1:0

Kolejna próba Adema Ljajicia, ale Wojciech Szczęsny broni na raty.

22:09

63' Polska - Serbia 1:0

Kapitalna interwencja Szczęsnego po strzale z dystansu Adema Ljajicia! Gracz Interu jest jak najgroźniejszm graczem Serbów.

22:10

64' Polska - Serbia 1:0

Serbowie coraz śmielej sobie poczynają na naszej połowie.

22:10

65' Polska - Serbia 1:0

Zmiana w zespole gości! W miejsce Zorana Tosicia pojawił się Miralem Sulejmani.

22:15

70' Polska - Serbia 1:0

Niecelny strzał zza pola karnego w wykonaniu Błaszczykowskiego.

22:17

72' Polska - Serbia 1:0

Pomyłka bramkarz Serbii, ale bez konsekwencji.

22:20

74' Polska - Serbia 1:0

Niecelna próba z dystansu tym razem Grzegorz Krychowiak próbował szczęścia.

22:20

W międzyczasie z boiska zszedł Robert Lewandowski, a w jego miejsce pojawił się Łukasz Teodorczyk.

22:21

Z kolei Kamila Grosickiego zmienił Bartosz Kapustka.

22:23

76' Polska - Serbia 1:0

Grzegorza Krychowiaka zmienił Tomasz Jodłowiec. Piłkarz Legii dostał kwadrans od selekocjonera na zaprezentowanie swoich umiejętności.

22:28

83' Polska - Serbia 1:0

W miejsce Piotra Zielińskiego na murawie pojawił się Ariel Borysiuk.

22:33

86' Polska - Serbia 1:0

Kolejna zmiana. W miejsce Bartosza Salamon wszedł Michał Pazdan.

22:35

89' Polska - Serbia 1:0

Rajković oddał strzał głową, ale Szczęsny nie dał się zaskoczyć! Bramkarz AS Romy sparował piłkę na poprzeczkę.

22:40

Polska - Serbia 1:0

Koniec! Wygraliśmy po golu Błaszczykowskiego! Dziękujemy za śledzenie relacji na żywo.