Rosja rozbiła Litwinów w meczu towarzyskim

Reprezentacja Rosji pokonała w Moskwie Litwę 3:0. Bramki dla Sbornej zdobyli Fiodor Smołow, Aleksandr Gołowin oraz Dienis Głuszakow. Po długim rozstaniu z kadrą do łask wrócił Aleksander Kierżakow, który na dodatek zanotował asystę.

Dla Rosjan jest to dopiero pierwszy towarzyski mecz w tym roku. W marcu rozegrają jeszcze spotkanie z Francją, a na turnieju rywalizować będą w grupie B z Anglią, Walią i Słowacją. Od początku spotkania na boisku pojawił się litewski napastnik Jagielloni Białystok Fedor Cernych.

Pierwsza połowa pokazała, która z drużyn przygotowuje się do Euro. Rosjanie niepodzielnie rządzili na murawie i kwestią czasu było kiedy padnie pierwszy gol. Na trafienie kibice musieli, jednak czekać aż do 41. minuty. Wtedy to na listę strzelców wpisał się Smołow.

W przerwie szkoleniowiec Rosjan Leoniod Słucki dokonał aż pięciu zmian. Na boisku pojawił się m.in. Aleksander Kierżakow, który próbuje odbudować formę w szwajcarskim FC Zurich. Ostatni raz wystąpił w reprezentacji  Sbornej w czerwcu ubiegłego roku. Już po kilkunastu minutach były napastnik m.in. Zenita Sankt Petersburg zaliczył asystę przy bramce Gołowina.

W drugie połowie w bramce gospodarzy wystąpił, urodzony w Brazylii Guilherme, dla którego był to debiut w reprezentacji Rosji. Wynik w 72. minucie ustalił Głuszakow.

Rosja – Litwa 3:0 (1:0)

Bramki: Smolov 41, Gołowin 61, Głuszakow 72